Dvostruki program je bio u subotu u našoj ciglici, a nastupali su kadeti i juniori. Kadeti su ugostili Olimpijac FC iz Županje, a juniori su dočekali MNK Autodijelovi Tokić iz Požege.

Kadeti zatvorili prvi dio prvenstva

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva, stopostotnim kadetima je u goste došao Olimpijac FC. Od samog starta je utakmica krenula u smjeru naše dominacije pa je tako semafor u 5′ pokazivao 3:1, a mrežu su pogađali Ivan Ferbežar, Josip Horvat i Filip Josipović. Do kraja poluvremena vidimo još šest pogodaka od čega pet u mreži Županjaca. Na listu strijelaca su se upisali Sandro Sušac, Jure Barić, Ivan Nikolić te ponovno Ivan Ferbežar. Nastavak je ponudio još nešto ozbiljniju igru naših kadeta te su u nastavku dodali čak dvanaest pogodaka, a tek jednom je kapitulirao vratar, Karlo Radonić. Tako je Josip Horvat završio utakmicu s četiri pogotka, Ivan Ferbežar s tri, a dva pogotka su upisali Filip Josipović, Sandro Sušac, Lovro Križanović i Ivan Nikolić. Po jedan pogodak dodali su Fran Krušelj i Toni Tekmetarović. Tako smo s visokih 20:3, prešli posljednju prepreku pred play off.

Prvi clean sheet juniora

Pretposljednje kolo juniorskog prvenstva, u dvoranu Ekonomske škole je dovelo MNK Autodijelovi Tokić iz Požege. Bio je to vrlo važan susret za juniore koji bi pobjedom zadržali drugu poziciju. Samo tri minute smo čekali na prvi pogodak. Romeo Sušac je sjajno probio gostujućeg vratara za vodstvo od 1:0. Nakon toga smo gledali vrlo čvrstu utakmicu u kojoj smo dominirali posjedom, a gost je prijetio iz kontra napada. Marko Pest Mundvajl se sjajnim pogotkom pobrinuo za povećanje vodstva na polovici prvog dijela. Ubrzo zatim, Marko Pajić neobranjivo pogađa za 3:0. Točku na i, sjajnog prvog dijela, postavlja Mario Božić za odlazak na odmor s 4:0. Sličan nastavak kao protiv Slatine gledamo i danas. Loš ulazak u drugo poluvrijeme nas je umalo koštao smanjenja vodstva. Ipak, uspjeli smo se sabrati te smo pogotkom Sušca otišli na pet pogodaka prednosti. Svoj drugi pogodak postigao je i Marko Pest Mundvajl u 23′ susreta. Za uvjerljivu pobjedu pobrinula su se dva pivota, Leo Ćorluka i Mislav Dogan, koji su tako potvrdili izvrsnu izvedbu pogotcima. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, semafor je pokazivao 8:0.

Kadeti kreću play off

Kadeti su sa sedam pobjeda u sedam utakmica završili prvi dio sezone, a sada slijedi ono najbitnije. Idućeg vikenda nas čeka polufinalni ogled play off-a protiv MNK Vinkovci ili MNK Brod 035, a taj susret ćemo igrati u našoj ciglici. S obzirom na odluku komisije za mali nogomet, s istoka će na državnu završnicu ići tek prvak što znači da ni u slučaju pobjede u polufinalu, nismo osigurali državnu završnicu. Težak put je pred našim kadetima, ali vjerujemo da će smoći snage završiti sezonu u istom ritmu.

Juniorima je ostalo još jedno, posljednje kolo, a to je u Našicama kod istoimenog protivnika. Pobjedom ili neodlučenim rezultatom, osigurali bi drugo mjesto na ljestvici te samim tim i domaćinstvo u play off-u. Pred zadnje kolo je još sve otvoreno te tako još ne znamo protivnika u polufinalu. Za razliku od kadeta, na državnu završnicu će se plasirati tri ekipe s istoka. Finalisti će zauzeti prve dvije pozicije, dok će od poraženih, boljeplasirani iz prvog dijela sezone zauzeti treću poziciju.