Agram Easter Cupom u Zagrebu, nastavljeno je Croatia Futsal Masters U17natjecanje. Nakon zlata u Vinkovcima i bronce u Splitu, kadeti su krenuli u pohod na novi sjajni rezultat koji bi ih zadržao na čelu ukupnog poretka. Početak je bio sjajan! Pao je MNK Brod rezultatom 4:1, ali smo veću sljedećem kolu doživjeli prizemljenje od MNK Uspinjača – Gimka. Ipak, pobjedom nad viceprvakom države, MNK Alumnus, osigurali smo prolaz u polufinale s druge pozicije. Polufinale je bila sve, samo ne normalna utakmica. Dečki su letjeli terenom, stvarali prilike, a semafor je u 13.minuti pokazivao visokih 5:1 u našu korist! A onda, u preostalih 7 minuta, postojala je samo momčad Mnk Fotex Junajted koja se s 4 pogotka potpuno vratila i mirnu utakmicu odvela u lutriju šesteraca. U prve tri serije, svi izvođači su bili sigurni s obje strane, a onda u četvrtoj seriji Fran Pedić brani udarac Fotexa da bi Marko Pajić pogotkom odveo žute u finale gdje je čekao FC Split.
Finale je bilo vrlo oprezno s obje strane, a prvi su u vodstvo došli Splićani. Ipak, dečki su izvukli zadnji atom snage i preko najraspoloženijih naših igrača, Romeo Sušac i Karlo Morovičanin, dolaze do preokreta za veliko slavlje! 🏆
Ubojiti tandem je dobio i pojedinačno priznanje struke pa je tako Romeo Sušac najbolji igrač turnira, a ujedno i član najbolje petorke 🥇 dok je Karlo Morovičanin također uvršten u najboljih pet igrača 🏅
Osvajanjem Zagreba, podignuli smo prednost u ukupnom poretku gdje sada imamo 43 boda, a prvi pratitelj Gimka ima 37 bodova. Moramo napomenuti i kako smo najtrofejnija ekipa u povijesti Croatia Futsal Mastersa te je ovo naše 5️⃣ zlato! Jedino nam je Split ostao zasad neosvojiva tvrđava, ali vjerujemo kako će iduće sezone doći vrijeme i za to.
Sezonu mastersa zatvaramo na našem mjestu sreće – Šibeniku, a domaćin je Futsal klub Crnica.