U sklopu 14.kola II.HMNL, naši dečki su se zaputili ka Požegi na gostovanje kod MNK Jakšić. Bio je to susret četvrtoplasirane i sedmoplasirane ekipe, a u prvom dijelu sezone smo slavili s visokih 7:1.

Nedostatak koncentracije obilježio prvi dio

Da će biti potpuno drugačiji susret od prvog, znali smo još i ranije. Na tribinama nas je dočekao značajan broj glasnih gledatelja što je dodatno zagrijalo atmosferu. U susret smo ušli nešto bolje od domaćih te smo uglavnom mi bili ti koji su kontrolirali posjed dok je domaćin bio fokusiran na kontra napade i duge lopte. Vidjeli smo jednu čvrstu igru s ne previše prilika, ali prvi do vodstva dolazimo ipak mi. Nakon dosuđenog šesterca, Petar Pedić je pogodio za vodstvo od 1:0 u 17′ susreta. U samo tri minute nastavka, vidjeli smo dva deseterca domaćih iz kojih je oba puta kao pobjednik izašao naš vratar, Dominik Jelinić. Također, jedan deseterac smo i mi propustili realizirati preko Marka Blekića. Nažalost, vidjeli smo i pogodak u našoj mreži nakon slabe reakcije obrane. Tako se na odmor otišlo s rezultatom od 1:1.

Sadržajno drugo poluvrijeme

Drugi dio je bio vrlo sličan prvome. Ponovno se igralo čvrsto uz dosta prekršaja, a ponovno smo mi bili prvi koji smo poveli. Sjajan udarac Marka Blekića je odbio domaći vratar, a na odbijenoj lopti se našao Petar Pedić i poentirao za vodstvo od 2:1. Pokušali su domaći igru s golmanom igračem, ali to ih je umalo koštalo pogotka jer je iz jedne presječene lopte, Marko Blekić bio zamalo neprecizan te je pogodio vratnicu. Pet minuta prije kraja, domaći ipak dolaze do poravnanja nakon udarca iz kuta. Nakon novog egala, bilježimo nekoliko sjajnih prilika preko Blekića, Bukne i Lončara, ali nažalost, nijedna lopta nije završila u mreži. Dvije minute prije kraja, domaći ostaju s igračem manje te smo do kraja susreta igrali 4v3. Unatoč sjajnim pokušajima, rezultat se nije mijenjao. Pri takvoj igri vidimo i novi deseterac i to za domaće. Ipak, sjajni Dominik Jelinić nije dozvolio promjenu rezultata. Konačan rezultat je tako ostao 2:2.

Treće gostovanje u nizu

Odgođeni susret 12.kola protiv MNK Našice je dobio svoj novi termin pa ćemo tako treći put zaredom ići u goste. Utakmica s MNK Našice je na rasporedu u srijedu, 04.03. u 20:30, a tek za vikend ćemo ponovno u našu ciglicu kada ćemo dočekati MNK Brod.