Prve pripremne utakmice u predsezoni smo odigrali u Tuzli, na gostovanju kod FC Salines Tuzla City. Na pripremnom turniru su još sudjelovali KMF Ekonomac i reprezentacija Grada Tuzle.

Polufinale s prvakom BiH

Ždrijeb je odlučio da ćemo u polufinalu igrati protiv prvaka Bosne i Hercegovine, FC Salinesa. Salines je u prijelaznom roku doveo zvučna pojačanja u imenima Mladena Kocića, Slobodana Rajčevića, Davida Mataje i Josipa Sesara. Na već postojeću jaku momčad, ovakva nadogradnja je dala dodatnu dimenziju Tuzlancima.

Svakako je prvi favorit turnira bio uvjerljivi favorit i protiv naše mlade ekipe. Međutim, nismo bili bez prilika u tom susretu. Tako su se u nekoliko navrata istaknuli naši mladići, ali pred golom domaćih ipak nije bilo dovoljno mirnoće. U prvih 20 minuta, domaći su tri puta tresli mrežu našeg vratara te su otišli na prednost rezultatom 3:0. Nešto hrabrije i opuštenije smo ušli u drugo poluvrijeme, ali iskusna i klasna ekipa Salinesa je i u drugom dijelu dodala još tri pogotka za konačnih 6:0. Bez obzira na poraz, naši dečki su pokazali puno dobrih stvari, a iskustvo igranja protiv jedne od najboljih ekipa s Balkana će im svakako dobro doći u karijeri.

Drama za 3.mjesto

U nedjelju nas je tako čekao susret za 3.mjesto protiv reprezentacije Tuzle, koja je poražena od KMF Ekonomca nakon izvođenja šesteraca. U 40 minuta, rezultat je bio 1:1, a dečki iz Kragujevca su se pokazali mirniji te su prošli u finale.

Sjajno smo otvorili susret te smo preko Petra Pedića poveli s 1:0. Posjed je bio na našoj strani tijekom čitavog poluvremena, a u prvih 20 minuta smo još dodali dva pogotka. U strijelce su se upisala dva juniora, Romeo Sušac i Emran Nerovčić kojemu je ovo prvijenac za naš klub! Nažalost, nismo na odmor otišli s prednošću od 3:0 jer su Tuzlanci realizirali udarac s 10m nakon šestog prekršaja naših.

Drugo poluvrijeme smo i dalje nastavili s dominacijom u posjedu, ali sa slabom realizacijom pred golom protivnika. Iskusna ekipa je to kaznila te su u kratkom vremenu izjednačili rezultat na 3:3. Za novo odvajanje, pobrinuli su se Ante Bertić i Mario Božić, oba dalekometnim i preciznim udarcima. Dvije minute prije kraja, slijedi drama. Prvo su igrači Tuzle smanjili na jedan gol zaostatka, da bi dvadeset sekundi prije kraja zabili pogodak za izjednačenje! Već u idućem napadu, ogromnu šansu za potpuni preokret propuštaju protivnici! Našu izgubljenu loptu su pretvorili u kontranapad te su u situaciji 2v1 pogodili samo vratnicu te tako odveli utakmicu na raspucavanje šesteraca.

U penalima, mirne noge su bili Petar Pedić, Duje Dragun i Romeo Sušac, dok je drugi izvođač domaćih bio neprecizan za slavlje naših igrača.

Gostoprimstvo na vrhuncu!

Dva dana u Tuzli su izvrsno poslužila našoj ekipi za provjeru trenutnog stanja, a velike zahvale idu organizatoru na pozivu. FC Salines se pobrinuo da našim igračima ništa ne fali, dapače, na raspolaganju smo imali i više nego što smo očekivali! Naši prijatelji iz Tuzle su se pokazali kao izvrstan domaćin na čemu im od srca zahvaljujemo!

Suradnja s prvakom Bosne i Hercegovine će se svakako nastaviti, a vjerujemo kako će situacija uskoro dozvoliti da ih ponovno vidimo u našoj dvorani na Kanovcima!