Šesto kolo II.HMNL nam je donijelo novu domaću utakmicu protiv ekipe iz Županje. Ugostili smo Olimpijac FC koji je u prvih pet kola upisao tek jednu pobjedu i četiri poraza. Unatoč toj činjenici, naši igrači nisu podcijenili protivnika.

Tvrdo prvo poluvrijeme

Kao i u dosadašnjim utakmicama, naši dečki su se nametnuli protivniku i dominirali s posjedom i udarcima na gol. Ipak, domaći vratar bio je enigma za nas dobrih petnaest minuta prvoga dijela. Četiri minute prije kraja, najbolja prilika za nas – šesterac. Petar Pedić je bio fauliran u kaznenom prostoru, a suci su pokazali na šest metara. Marko Blekić je preuzeo odgovornost, ali domaći vratar brani njegov udarac. Samo minutu kasnije, isti igrač se iskupio te je poentirao za vodstvo od 1:0. U naredne dvije minute još dva pogotka u mreži gosta. U strijelce su se upisali Luka Zovko i mladi Marko Pest-Mundvajl.

Golijada u drugom dijelu

S tri pogotka u prvih dvadeset minuta, otvorili smo potpuno gosta i redali šanse pred njihovim vratima. Samo u prvih deset minuta nastavka poentirali smo čak pet puta. U strijelce su se upisivali Romeo Sušac, Stipe Jančić, Stjepan Dekanić te po dva puta Ivan Bukna. Nije naš kapetan tu stao, već u sljedećem napadu, Ivan je postigao još jedan pogodak za hattrick. U 34.minuti vidimo još dva pogotka u režiji naših igrača. Prvi je djelo Brune Lončara, a Romea Sušca koji je zabio svoj drugi gol u utakmici. Nažalost po naše vratare, nismo uspjeli zadržati clean sheet te smo dvije minute prije kraja primili pogodak. Točku na i stavio je Luka Zovko za konačnih 12:1.

Ostajemo na vrhu

Pobjedom nad Županjcima, ostali smo pri samom vrhu prvenstvene ljestvice. Tako smo s 15 bodova na bod zaostatka za Osijek Kelmeom te na tri boda od vodećeg Broda 035. Samo dva boda iza nas je četvrtoplasirana HMNK Nova Gradiška koja je ujedno i naš sljedeći protivnik. Taj susret je na rasporedu u ponedjeljak, 18.11., u Okučanima.