Osmo kolo donijelo nam je goste iz Slatine. Prošle sezone su imali premijeru u drugoj ligi koji su završili sjajnim drugim mjestom. Ove sezone je nešto slabiji rezultat no pobjeda u prošlom kolu nad MNK Brod 035 nas je podsjetila da nas čeka jak protivnik.

Blekić načeo goste

Odmah smo krenuli odlučno s namjerom da tri boda ostavimo u Vinkovcima. Tako je već u četvrtoj minuti Marko Blekić zakucao loptu iza leđa gostujućeg vratara za 1:0. Šest minuta se čekalo na novi pogodak, a onda ih u minuti vidimo dva. Prvo je mladi Romeo Sušac sjajno probio po liniji te na kraju poentirao da bi mu se Domagoj Ćuk pridružio na listi strijelaca već u idućem napadu te je semafor pokazivao 3:0. Jedanaesta minuta je bila sretna za našu 11-icu, Antu Bertića. Ante obično zabija svojom ubojitom ljevicom, a sada je pokazao kako mu desna noga ne služi samo za ravnotežu. Bomba s 12 metara je bila kobna za goste te je rezultat bio uvjerljivih 4:0. Do kraja poluvremena vidimo još tri pogotka. Dva su djelo naših Stipe Jančića i Petra Pedića, dok je vratar, Dominik Jelinić, ipak kapitulirao u 14.minuti te se tako na odmor otišlo s prednošću od 6:1.

Hattrick i clean sheet u nastavku

U nastavku je na vrata stao kapetan juniora, Fran Pedić, a igrači su nastavili istim ritmom. Svoj drugi pogodak zabio je Stipe Jančić, a njegov učinak je izjednačio još jedan junior, Marko Pest Mundvajl koji je u tri minute zabio dva pogotka. Pet minuta prije kraja, Stipe ponovno bježi gostujućoj obrani te zabija za svoj hattrick! Tako je konačni rezultat bio 10:1, a dojma smo da je moglo biti i više s obzirom na neiskorištene prilike.

Idući na redu – gradski derbi!

Pobjedom nad Slatinom, privremeno smo zasjeli na čelnu poziciju s 19 bodova koliko ima i Osijek Kelme, ali ima i utakmicu manje. Iza nas privremeno ostaje i Brod 035 s 18 bodova te također utakmicom manje. Iduće kolo nam donosi najbliže gostovanje, ono kod gradskih rivala, MNK Vinkovaca. Vinkovci su trenutno zakovani za dno s tek 2 boda iz 7 utakmica, ali ne sumnjamo kako će derbi biti napet bez obzira na stanje na ljestvici.