U nedjelju smo imali izrazito bogat i sadržajan dan u našoj ciglici. U sklopu adventa, pioniri su odigrali prijateljski susret protiv Futsal Svetog Patrika, a seniori su u derbiju kola ugostili Osijek Kelme.

Pioniri poraženi u lijepoj atmosferi

U 18:00, pioniri predvođeni trenerom, Ilijom Šibenikom, izašli su na parket suočiti se sa susjedima iz Županje. Obje ekipe pokazale su pregršt sjajnih poteza, ali i velike borbenosti.  U končanici, rezultat za nas nije bio dobar no to je pokazatelj da moramo još više raditi na treningu što ne sumnjamo da hoćemo. Valja spomenuti kako je ovo bila jedna od posjećenijih utakmica ove kategorije s obzirom da se već tada u dvorani skupio velik broj ljudi.

Seniorski spektakl

Nakon pionira, na terenu smo dočekali vrhunac večeri! Derbi kola, derbi Vinkovčana i Osječana. Pune tribine su bile spremne za futsal poslasticu. Gosti iz Osijeka su puno bolje otvorili susret te su već 3.minuti nakon prekida poveli s 1:0. Samo minutu poslije, novi hladni tuš za nas. Jednu grešku u obrani koristi Dražen Čavar za 2:0 Osječana. Nakon toga vidimo jedan izjednačen susret gdje su obje ekipe stvorile dobre prilike, ali vratari nisu dozvolili promjenu rezultata. Na polovici prvog dijela, novi prekid za goste i novi pogodak, a strijelac je bio Kajfeš. Do kraja poluvremena, vidjeli smo pogodak i u mreži gostiju. Bertić i Jančić su odigrali jedno dodavanje u gostujućem šestercu, a Jančić nije imao težak posao te je poslao loptu iza vratara Živkovića. Umjesto da odemo sa zaostatkom od dva gola na odmor, još jednom smo pokazali neiskustvo te su gosti poentirali deset sekundi prije kraja.

Nastavak je donjeo puno bolju igru naših igrača, ali sjajni vratar gostiju je spriječio rezultatsku neizvjesnot. Na polovici drugog dijela, ulazimo u rizik s golmanom igračem koji se nije isplatio. Tako su do kraja gosti zabili još tri pogotka dok su naši dečki zabili još dva preko Pedića i Šoštara za končanih 3:7.

Gledatelji oduševljeni

Unatoč porazu, gledatelji su bili oduševljeni ambijentom i kvalitetom igre na terenu, a za vrijeme i nakon utakmice uživali su u ukusnim kobasicama kao i kuhanom vinu i čaju. Želimo se zahvaliti svim gledateljima na ogromnom odazivu i podršci te se nadamo kako će i u nastavku sezonu u tako velikom broju biti uz nas. Također, veliko hvala našim sjajnim volonterima i volonterkama na izvrsno odrađenom poslu bez kojih ne bi bilo ni ovakvog događaja.

Mi se okrećemo posljednjem kolu koje se igra u nedjelju u Požegi kod MNK Autodijelovi Tokić. Nadamo se kako ćemo pozitivnim ishodom zaključiti prvi dio sezone!