20.kolo II.HMNL nam je donijelo gradski derbi, nažalost, po drugi put pred praznim tribinama. U dvorani Novo Selo smo “gostovali” kod MNK Vinkovci.

Nedostatak koncentracije za egal na poluvremenu

Slično kao i u prvom ovosezonskom susretu, utakmica je počela našom terenskom dominacijom gdje smo redali prilike pred domaćim vratarom. U četvrtoj minuti, pritisak se isplatio te je tako najbolji strijelac, Romeo Sušac, iskoristio neopreznost obrane i poentirao za vodstvo od 1:0. Nedugo zatim, imali smo stopostotne prilike za povećanje vodstva, ali nedostatak koncentracije u završnici je održavao minimalnu prednost. Ipak, Romeo Sušac pokazuje zašto su na njemu bili “neoprezni startovi” te neobranjivo pogađa u sami kut za povećanje vodstva od 2:0.

Nisu ni Vinkovci bili bez prilika, ali je na nekoliko kontranapada izvrsno reagirao naš vratar, Fran Pedić. Od pregršt naših prilika u prvom dijelu, vrijedi izdvojiti gredu Petra Pedića te 1v1 situaciju Duje Draguna. Nažalost, kada promašiš toliko izglednih prilika, uglavnom slijedi kazna, a ništa drugačije nije bilo ni ovaj put. Domaći su dobili priliku iz deseterca te su smanjili rezultat na 2:1, dvije minute prije kraja poluvremena. Potpuni povratak u susret se dogodio u posljednjoj minuti prvog dijela te se na odmor otišlo s rezultatom 2:2.

Petarda u drugom dijelu

Drugi dio počinje slično kao i prvi. Posjed je na našoj strani dok domaći traže prilike iz kontranapada i dugih lopti vratara. Unatoč vratnicama i sjajnim prigodama, mreže su mirovale čak do 32. minute susreta. Tada jednu odbijenu loptu u mrežu sprema Marko Blekić za zasluženo vodstvo od 3:2. Četiri minute kasnije, izvrsno je povukao Petar Pedić, dodao na stranu za Antu Bertića koji na drugoj vratnici pronalazi Duju Draguna za ponovnih +2.

Tri minute do kraja susreta, domaći su pokušali s vratarem u polju, ali pokretljiva obrana i koncentracija nisu davale prilike protivniku. Tako je već u sljedećoj minuti na semaforu 5:2, a poentirao je Petar Pedić. Isti igrač zabija i sljedeći napad i to gotovo po istom receptu uz liniju. Točku na i sjajnim udarcem stavlja Stjepan Dekanić za konačnih 7:2.

Trener, Kristian Šoštar, nije bio u potpunosti zadovoljan utakmicom, ali s dvije stvari jest.

Zadovoljni smo zbog tri boda i prezentirane igre, međutim ne možemo biti zadovoljni realizacijom u prvom dijelu. Prvo poluvrijeme smo odigrali i bolje nego drugo, a unatoč izvrsnim prilikama, zabili smo samo dva pogotka. U drugom dijelu smo imali period gdje smo teže dolazili do udarca, a zabili smo pet pogodaka. Tako da mislim da je rezultat realan, ali da smo tu prednost trebali ostvariti puno ranije. Ipak, najbitnije od svega je da unatoč najavama i neopreznim startovima nema ozljeda u našoj ekipi te ćemo spremni dočekati zadnje kolo u kojem želimo sva tri boda.