U derbiju 13.kola II.HMNL, ugostili smo bivšeg prvoligaša, MNK Brod 035. Brođani su kao drugoplasirani tražili bodove kako bi zadržali korak za vodećim Osijekom dok smo mi nakon neodigranog kola u Našicama, tražili prve bodove u nastavku sezone.

Nula na poluvremenu

Obje ekipe su u uvodnom dijelu prikazale nešto oprezniju igru uz poneki pokušaj iz daljine. Tako u uvodnom dijelu bilježimo pokušaje Bukne, Draguna i Sušca te nekoliko dobrih reakcija vratara Jelinića. Visok ritam i čvrsta igra se protegnula cijelim prvim dijelom, a najbolju priliku za vodstvo imali su gosti iz Broda. Naime, u posljednjoj minuti su dobili priliku povesti nakon dosuđenog deseterca. Ipak, Dominik Jelinić je obranom zaustavio Almedina Bundavicu. Tom obranom, zaključen je prvi dio koji je ponudio puno više od onog što rezultat sugerira.

Dramatičan nastavak

Nastavak utakmice je ponudio potpuno drugačiji rasplet događanja od prvog dijela. Zasluge tome idu našim ranim pogotcima. Već u tridesetoj sekundi nastavka, Petar Pedić je dalekometnim udarcem iznenadio vratara Kovačevića za vodstvo od 1:0. Samo minutu kasnije, u sjajnoj situaciji se našao Ivan Bukna, ali njegov udarac je otišao u korner. Upravo iz tog prekida dolazimo do povećanja vodstva. Ivan Bukna je pucao, vratar Kovačević obranio, a na odbijenoj lopti se sjajno snašao Romeo Sušac te je poentirao za 2:0. Odmah nakon pogotka, Brođani su pokušali s vratarem u polju. Međutim, već minutu nakon drugog pogotka, zabijamo i treći. Petar Pedić je sjajno iskoristio krivo dodavanje protivničkih igrača i pogodio s naše polovice za 3:0. Do kraja susreta gledamo igru 5v4 jer su Brođani preko golmana igrača pokušali doći do bodova. Vrlo dobro je stajala naša obrana, a kada je ona popustila, na vratima se ispriječio raspoloženi Jelinić. Unatoč takvoj igri gostiju, nismo bili bez prilika, pa tako vrijedi izdvojiti izvrstan udarac Bukne koji odsjeda na vratnici. Ipak, na polovici drugo dijela, jedna lopta je nespretno pogodila Sušca te se odbila na nogu protivničkog igrača koji iz blizine zabija za smanjenje na 3:1. Sedam minuta prije kraja susreta, kapitulirala je naša obrana te su gosti došli na samo jedan gol zaostatka.

Čekala nas je velika borba živaca koja je zahtijevala ogromnu potrošnju snage, ali naši dečki su sve pokušaje sjajno otklonili te su u konačnici slavili veliku pobjedu rezultatom 3:2. Bila je ovo i premijerna utakmica trenera, Kristiana Šoštara, koji je trenersku palicu preuzeo od Ivana Lončara.

Gostovanje u Valpovu

Pobjedom nad MNK Brod 035, vratili smo se u gornji dio tablice s 22 boda i utakmicom manje od HMNK Nova Gradiška, MNK Brod 035 i Osijekom koji su trenutno ispred nas. Iduće kolo nas očekuje gostujući susret u Valpovu kod MNK Mala Mljekara. O terminu igranja ćemo vas naknadno obavijestiti.