Vrlo uzbudljiv i sadržajan vikend je iza nas! Juniori su u subotu ugostili MNK Vinkovce, zimska liga mladeži je odigrala drugo kolo, a u nedjelju su kadeti, gostovanjem u Županji, zaokružili vikend.

Juniori ispustili pobjedu

Prepuna dvorana ekonomske škole, svjedočila je sjajnoj juniorskoj utakmici gdje smo ugostili MNK Vinkovce. Susret smo loše otvorili te već nakon nekoliko sekundi igre, zaostajali 1:0 za protivnikom. Ipak, nisu tu naši dečki bili potreseni već su nastavili susret odlučno i sa ciljem preokreta. Dominirali smo posjedom dok se protivnik fokusirao na duge lopte i obranu na svojoj polovici. Taj pritisak se isplatio u petoj minuti kada Romeo Sušac sjajno pogađa za poravnanje. Do kraja poluvremena, bilježimo još vrlo dobrih prilika, ali protivnički vratar je spriječio naš preokret i odvajanje.

Drugo poluvrijeme počinje preslikom prvog. Nakon slobodnog udarca, gosti postižu pogodak već u prvoj minuti nastavka. Ista priča se nastavlja nakon pogotka. Dominacija u posjedu, udarci prema protivničkim vratima, ali mreža se ne trese. Sve do 28.minute. Tada Karlo Morovičanin fenomenalno pogađa sami gornji kut za novo poravnanje. Samo dvije minute kasnije, Mislav Dogan je dobio priliku sa 6m poentirati za naše vodstvo. U tome je i uspio te smo pet minuta prije kraja vodili s 3:2. Gosti su pokušali s golmanom u polju, a to im se isplatilo 30 sekundi prije kraja susreta kada poravnavaju rezultat na 3:3. Sa zvukom sirene, dobili smo priliku poentirati iz kaznenog udarca s 10m. Međutim, ovog puta, Mislav Dogan nije bio precizan te je susret završen rezultatom 3:3. Sljedeće kolo nam donosi derbi prvog dijela sezone, a to je utakmica s MNK Brod 035 u Slavonskom Brodu.

Kadeti stopostotni

Kadete je čekao težak gostujući susret u Županji kod Svetog Patrika. Bio je to susret dvije vodeće ekipe prvenstva. Slično kao i juniori, već nakon 30 sekundi bili smo u zaostatku. Međutim, nešto manje nego juniorima trebalo je da izjednače. Već u četvrtoj minuti, nakon sjajnog prodora Josipovića, Josip Horvat zabija za poravnanje. Samo dvije minute nakon pogotka, ponovno se trese mreža domaćina. Ovog puta se u listu strijelaca upisao Karlo Morovičanin. Imali smo još pregršt sjajnih prilika za odvojiti se na veću razliku međutim nedostatak koncentracije nas je koštao odlaska na prednost sa samo jednim golom prednosti. Nastavak donosi nešto oprezniju igru s obje strane, a naši dečki su i dalje pokušavali pronaći put do domaće mreže. U dvadesetoj minuti, ponovno Karlo Morovičanin stupa na scenu te zabija za vodstvo od 3:1. Nakon pogotka, čekali smo priliku iz kontri za konačno rješenje utakmice, ali to se nije dogodilo. Tri minute prije kraja, Sveti Patrik zabija za smanjenje od jednog gola zaostatka. Ipak, snage za više nisu imali te smo upisali pobjedu od 3:2.

Treća je to pobjeda kadeta u tri kola te smo sada sami na vrhu s 9 bodova. Iduće kolo ponovno smo gosti, a zaputiti ćemo se u osječki Zrinjevac.

Zimska liga pun pogodak!

Za kraj moramo spomenuti izvrstan projekt zimske lige mladeži koji se nakon dva odigrana vikenda pokazao kao pun pogodak! Dječaci rođeni 2009.godine i mlađi, svakog vikenda nastupaju u zimskoj futsal ligi koja je u organizaciji našeg kluba i pod okriljem NS Vinkovci. Deset ekipa se nadmeće na parketu ekonomske škole, a u prva dva vikenda smo vidjeli pregršt dobrih poteza i pogodaka što nam govori kako je budućnost našeg sporta sjajna!