Kadeti i juniori su ovog kola pred sobom imali dva derbija. Prvo su juniori igrali derbi s drugoplasiranom HMNK Nova Gradiška, a zatim su kadeti imali gradski derbi u gostima.

Uz dosta muke, svladana Nova Gradiška

S utakmicom manje, pred ovaj susret zauzimali smo četvrtu poziciju prvenstvene ljestvice dok je HMNK Nova Gradiška bila druga s bodom više. Iako smo vrlo dobro ušli u susret, domaćin je taj koji dolazi u vodstvo u šestoj minuti. Četiri minute su bile dovoljne za naš odgovor. Sjajni Marko Pest-Mundvajl je probio po strani i neobranjivo poslao loptu u mrežu. Samo tri minute kasnije, semafor pokazuje pomalo nestvarnih 1:5. Mrežu domaćih su redom tresli Ćorluka, Špionjak, Sušac i Božić. Unatoč još nekim vrlo dobrim prilikama s obje strane, na odmor se otišlo s rezultatom 1:5. U nastavak bolje ulazi Nova Gradiška te u 20′ trese mrežu vratara Petrovića. Na polovici drugog dijela, Mario Božić je po drugi put zatresao mrežu domaćeg vratara za novo vodstvo od četiri gola prednosti. Umjesto očekivanog mirnog privođenja kraju utakmice, za samo tri minute vidimo čak tri pogotka u našoj mreži te domaći dolaze na samo gol zaostatka. Posljednjih pet minuta je tako bilo izrazito stresno i zahtjevno, ali naši juniori su izdržali te u konačnici slavili važna tri boda.

Gradski derbi u rukama žutih

Stopostotni kadeti su u pretposljednjem kolu išli u goste kod gradskih rivala, MNK Vinkovaca. Vinkovci su zauzimali četvrtu poziciju dok su naši dečki držali vrh kao jedini s maksimalnim učinkom. Bolje susret otvaraju domaći te iz kontra napada u drugoj minuti dolaze u vodstvo. Dugo smo probijali blok domaćih dok napokon Karlo Morovičanin nije zatresao mrežu u 12′ utakmice. Iako je bilo još pregršt prilika, na odmor se otišlo s tek 1:1. Zato u drugom poluvremenu gledamo pravu malu golijadu. Samo nekoliko sekundi nastavka bilo je potrebno Josipu Horvatu da nas dovede u vodstvo, a gotovo jednako brzo domaćin je poravnao. Dvije minute kasnije, Karlo Morovičanin je iz najstrože kazne postigao svoj drugi zgoditak. Kao kod drugog pogotka, tako i sada gledamo jednako brz odgovor Vinkovaca te je u 17′ rezultat 3:3. Ipak, nakon toga hvatamo svoj ritam te brzim pogotcima preko Filipa Josipovića i Tonija Tekmetarovića odlazimo na dva gola prednosti. Za šesti gol, ponovno se pobrinuo Karlo Morovičanin koji je tako kompletirao hattrick. Točku na i, stavlja Josip Horvat svojim drugim pogotkom na utakmici. S ovom pobjedom, ostali smo usamljeni na vrhu s maksimalnim bodovnim učinkom!

Juniori i kadeti ponovno u ciglici

Nakon dva gostovanja, ponovno smo domaćini u našoj dvorani. Kadeti će ugostiti Olimpijac FC iz Županje, a juniori će dočekati MNK Autodijelovi Tokić iz Požege. Prva utakmica je na rasporedu u subotu u 15:00, a druga istog dana u 19:30. Kadeti su osigurali prvo mjesto pred playoff, dok su juniorima potrebne obje pobjede u posljednja dva kola kako bi sa druge pozicije dočekali playoff.