Započela je nova sezona Croatia Futsal Mastersa! Natjecanje je to koje je pokrenuto na inicijativu našeg kluba prije četiri godine uz suradnju s Futsal Crnicom, Futsal Dinamom i FC Split. U petu sezonu smo ušli s velikim promjenama pa je tako u projektu zajedno s nama Uspinjača Gimka, Futsal Crnica, Futsal Dinamo i MNK Olmissum iz Omiša.

Novi format natjecanja

Peta sezona je donijela potpuno novi fomat natjecanja koji se već nakon prvog turnira pokazao kao pun pogodak! Naime, u odnosu na dosadašnja četiri turnira gdje imamo pobjednike svakog turnira te ukupnog pobjednika, sada se igra liga sistem kroz četiri turnira. Tako imamo 8 stalnih ekipa koje će na tri od četiri turnira odigrati svojih 7 ligaških susreta nakon čega će se četiri prvoplasirane ekipe plasirati na Final Four turnir. Final Four turnir je peti turnir koji će organizirati prvoplasirana momčad. Tako smo dobili kvalitetnije utakmice po svim propozicijama HNS-a te rasterećeniji dnevni raspored za ekipe.

Slavlje nad Hajdukom

Prvo kolo na zagrebačkom turniru smo otvorili s MNK Hajduk Split. Bila je to prva ovosezonska futsal utakmica za naše kadete među kojima ima mnogo novih imena. Ipak, igra koju su prezentirali to nikako nije otkrivala. Sjajna predstava od prve minute je okrunjena pogotkom sredinom prvog dijela kada Rafael Turić zabija iz neposredne blizine. Na odmor se otišlo s vodstvom 1:0. U drugom dijelu rapsodija pred splitskim golom! Ivan Dragun je neobranjivo zatresao mrežu Splićana da bi ubrzo za njim Rafael Turić zabilježio svoj drugi, a naš treći pogodak. Četvrti pogodak je pravo remek djelo! Izvrsnu loptu vratara, Mirona Kobaševića, Josip Horvat efektno zahvaća petom te prebacuje splitskog vratara za vodstvo od 4:0. Do kraja susreta, hattrick je kompletirao Rafael Turić dok je Josip Horvat dodao još jedan na svoj konto. Splićani su zabilježili dva pogotka u posljednjim minutama za konačnih 6:2.

Preokret protiv Uspinjače

Drugi susret dana smo igrali s domaćinom, MNK Uspinjača-Gimka. Uspinjača je u svoja prva dva susreta upisala pobjedu i poraz. Da su opasna ekipa, pokazali su već u prvim minutama susreta kada su stvorili nekoliko sjajnih šansi pred našim vratarom. Sredinom prvog dijela dolaze i do vodstva. Teško smo pronalazili rješenje za domaću obranu, a početkom drugog dijela Uspinjača povećava svoje vodstvo na 2:0. S tim rezultatom se ušlo u posljednjih 8 minuta susreta. U 22.minuti, Ivan Dragun izvanredno pogađa iz teškog kuta za najavu preokreta! Ubrzo za njim, Filip Josipović koristi svoj top u nozi i poravnava rezultat. Za potpuni preokret se pobrinuo Josip Horvat nakon vrlo dobrog pritiska na posljednju liniju Uspinjače.
Tako su izabranici Ivana Lončara upisali dvije vrlo važne pobjede na otvaranju nove Croatia Futsal Masters sezone. Idući turnir se odigrava u Omišu, a datum odigravanja će uskoro biti poznat.