Derbijem kola, započeli smo kadetsko natjecanje u Slavonskom Brodu. U dvorani Vijuš nas je dočekao MNK Brod.

Stresno poluvrijeme

S puno respekta s obje strane, krenulo se u susret. Nakon kratkog uvoda, prvu našu grešku koristi domaćin za vodstvo. Krenuli smo dominirati posjedom, a to se isplatilo na polovici prvog dijela kada Karlo Morovičanin poravnava rezultat. Nakon toga gledamo čvrstu, borbenu igru s puno prekršaja te su obje ekipe ušle u bonus. Prvu priliku s deset metara su dobili domaćini. Baš tim prekršajem, ostali smo s igračem manje jer je Ivan Galić kažnjen crvenim kartonom. Međutim, naš sjajni vratar, Miron Kobašević nije dozvolio poravnanje rezultata. Ipak, nismo izdržali do povratka kažnjenog igrača te su domaći poveli s igračem više. Već u idućem napadu sa centra, Josip Horvat ponovno dovodi rezultat u egal. Pet sekundi prije kraja poluvremena, kapetan, Ivan Ferbežar zabija za naše prvo vodstvo te tim rezultatom odlazimo u svlačionicu.

Sjajno drugo poluvrijeme

U nastavak utakmice ulazimo puno odlučnije i agresivnije sa ciljem uzimanja sva 3 boda. Vrlo brzo, Ivan Ferbežar postiže svoj drugi pogodak za prvo vodstvo od dva razlike. U istoj minuti, sjajan prodor naših završava Jure Barić za osjetnu prednost od tri razlike. Posljednjih deset minuta smo odigrali vrlo mudro te smo strpljivo čekali novu priliku. Ona je došla pred sami kraj susreta kada točku na i stavlja Sandro Sušac za konačnih 2:6. Velike čestitke našim dečkima na osvajanju tri bod u jednom od najtežih susreta u prvenstvu.

Iduće kolo u ciglici

Nakon teškog otvaranja, prvo domaće kolo dočekujemo MNK Našice, a o terminu odigravanja ćemo vas naknadno obavijestiti. Zatim novo gostovanje, ono u Županji kod Svetog Patrika.