Sadržajan i uzbudljiv vikend je iza našeg kluba. Na parketu su se našli kadeti, juniori i seniori kao i naši najmlađi koji svakog vikenda nastupaju u zimskoj futsal ligi.

Desetka u mreži Brođana

Peto kolo kadetskog prvenstva nam je donijelo domaći susret s MNK Brod 035. Gosti iz Broda su se uoči ovog susreta nalazili na petoj poziciji s 3 osvojena boda, dok su naši dečki prvoplasirani s maksimalnim bodovnim učinkom. Gosti su došli u krnjem sastavu te su susret počeli s tri igrača te vratarom. Preko kapetana, Ivana Ferbežara, poveli smo u trećoj minuti s 1:0. Nekoliko sekundi, isti strijelac je podigao vodstvo na dva pogotka prednosti. U nastavku je Brod popunio zapisnik s još tri igrača, ali im to nije donijelo rezultatski pomak. Do poluvremena vidimo još dva pogotka, a oni su djelo Karla Morovičanina i Josipa Horvata.

Nastavak susreta je obilovao s puno više pogodaka i prilika. U samo dvije minute nastavka, najbolji strijelac lige, Karlo Morovičanin, postiže još tri pogotka. Na 8:0 podigao je Josip Horvat, ali već u idućoj minuti Brođani dolaze do pogotka. Filip Josipović je namjestio svoje nišanske sprave te je vratio prednost od 8 razlike na našu stranu. U 22′ susreta, Brod je ponovno zaprijetio te je smanjio na 9:2. Za desetku se pobrinuo Toni Tekmetarović, sjajnim pogotkom u 25′ utakmice. Posljednji pogodak na susretu vidimo u posljednjoj minuti susreta kada je protivnik zabija svoj treći pogodak za konačnih 10:3.

Sljedeće kolo nam donosi gradski derbi na gostujućem terenu.

Juniori teže od očekivanog došli do bodova

U pretposljednjem domaćem susretu juniorskog prvenstva, ugostili smo momčad sredine ljestvice, MNK Slatinu. Stanje na ljestvici je vrlo vjerojatno prevarilo naše juniore koji su dosta mlako ušli u susret. Već u drugoj minuti susreta bili smo u zaostatku. Početni šok je malo razdrmao naše igrače te smo preuzeli inicijativu i počeli prijetiti gostujućem vrataru. Marko Pest – Mundvajl je u sedmoj minuti poentirao nakon dalekometnog udarca. Nastavili smo s pritiskom, a on se isplatio u desetoj minuti. Mislav Dogan i Matej Špionjak su savladali vratara gostiju te smo poveli s 3:1. U posljednjoj minuti prvog dijela, Matej Špionjak je zabio svoj drugi pogodak za prednost od 4:1.

Kada se očekivalo da ćemo drugo poluvrijeme nastaviti u istom ritmu, događa se upravo suprotno. Na polovici drugog dijela, Slatina smanjuje zaostatak na dva pogotka. Nedugo zatim postižu i treći pogodak te susret odvode u napetu završnicu. Do kraja susreta obje ekipe su imale nekoliko izglednih prilika te je konačni rezultat mogao izgledati drugačije no što je. U konačnici smo slavili pobjedu rezultatom 4:3 koja nas je zadržala u samom vrhu prvenstvenog poretka.

Sljedeće kolo nam donosi gostovanje kod direktnog konkurenta, HMNK Nova Gradiška.

Sjajni limači u zimskoj ligi

Limači su proteklog vikenda nastavili svoje natjecanje u zimskoj futsal ligi. Natjecanje koje se pokazalo kao pun pogodak je i ovaj vikend ponudilo vrhunske utakmice. Naši dečki, pod vodstvom trenera Sučića, trenutno zauzimaju sjajno peto mjesto. Međutim, više od pozicije na tablici, veseli nas sjajna igra i zajedništvo naših mladih nada. Neizmjerno se radujemo idućem vikendu kada ćemo ih ponovno vidjeti u akciji.