Proteklog vikenda, naši kadeti i juniori su sudjelovali na neslužbenoj državnoj završnici pod nazivom Summer Futsal Cup. Turnir je igran dva dana u zagrebačkoj NC Šalati na Velesajmu. Drago nam je istaknuti kako su naš klub i MNK Uspinjača-Gimka inicijatori i organizatori turnira.

Skupina smrti

Prema prognozama, kadeti su bili smješteni u skupinu smrti s MNK Fotex Junajted, Futsal Pulom te MNK Sokolima. Otvorili smo protiv viceprvaka Zapada, Fotex Junajteda. U vrlo teškoj i tvrdoj utakmici, uspjeli smo slaviti preokretom s 2:1. U strijelce su se upisali Josip Horvat i Lovro Lešić.

Druga utakmica nam donijela prvaka Zapada 2, Futsal Pulu. Radi se o sjajnoj ekipi, vrlo čvrstoj i odgovornoj. U vodstvo od 2:0 su nas doveli Josip Horvat i Jure Barić, a Puležani su do kraja uspjeli smanjiti rezultat na 2:1. Tako smo subotu završili s dvije pobjede u dva susreta.

Nedjelja nam je donijela borbu za prvo mjesto skupine. Vrlo dobar susret smo odigrali, protiv kasnijih prvaka, MNK Sokola. Sokoli su poveli s 1:0, a vrlo brzo je Josip Horvat izjednačio na 1:1. Ipak, do poluvremena Sokoli vraćaju svoju prednost na 2:1. Početkom drugog dijela, sjajno kombiniraju Horvat i Josipović, a zatim Filip Josipović projektilom ponovno anulira prednost Sokola. Kako nam nije odgovarao neriješen rezultat, morali smo igrati otvorenije što je rezultiralo novim vodstvom Sokola. Pokušali smo još i s golmanom u polju što nije dalo rezultata te je konačan rezultat bio 5:2 u korist Sokola.

Šesterci presudili

Drugo mjesto u skupini je značilo da igramo protiv starih znanaca, MNK Brod. Brođane smo ove sezone porazili na Mastersu u Vinkovcima te u prvenstvu na njihovom terenu, dok su nam oni uzvratili na Mastersu u Omišu. Nije dobro krenulo za nas te smo od ranih minuta autogolom zaostajali s 1:0. Ipak, na početku drugog poluvremena ni čvrsti blok Brođana nije mogao zadržati udarac Filipa Josipovića. Iako smo dominirali posjedom i prilikama, do kraja nismo uspjeli postići pogodak te je susret završen s 1:1. Potom se pristupilo izvođenju šesteraca gdje su Brođani zabili svoja tri šesterca dok smo mi nažalost promašili jedan te smo se tako morali oprostiti od turnira u četvrtfinalu.

Ostaje žal za šestercima jer smo dojma da smo mogli puno dalje dogurati, ali smo svakako ponosni na naše dečke koji su pokazali sjajnu igru i organizaciju.