Juniorsko prvenstvo je pred vratima, a naši dečki su ušli u završnu fazu priprema za isto. Tako smo se jučer zaputili u glavni grad Hrvatske kako bismo odigrali pripremnu utakmicu gdje su nas ugostili nas naši prijatelji, MNK Uspinjača – Gimka.

Svakom po poluvrijeme

Već po samom početku utakmice vidjelo se kako će susret biti izrazito tijesan i tvrd. Obje ekipe su nametnule visoki presing što je dalo odličan ritam utakmici. U izjednačenoj igri, prvi dolazimo do vodstva preko Antonija Krupe koji se najbolje snašao pred domaćim vratarom. Nastavilo se i dalje agresivno, a obje ekipe su imale svoje prilike gdje su i vratari pokazali svoje kvalitete. Novi pogodak u mreži domaćih je ovog puta djelo Marija Božića na asistenciju Marka Pajića. Tako se na odmor otišlo s prednošću od 0:2.

Kako je nama pripalo prvo poluvrijeme, tako je Uspinjači pripalo drugo. Izvrsno su otvorili i prijetili našem vrataru, Josipu Ižakoviću, a vrlo brzo su došli i do smanjenja vodstva. Nedugo zatim, još jedna lopta je završila iza leđa našega vratara te je Uspinjača vratila rezultat u egal. Bio je to period gdje je Uspinjača dominirala, ali smo i mi imali svoje šanse koje nažalost nisu realizirane. Nekoliko minuta prije kraja, domaći su potpuno preokrenuli rezultat pogotkom za 3:2. Ipak, s naše strane se ukazao Marko Pest-Mundvajl koji je zabio za konačnih 3:3.

Ovo je možda i najpošteniji rezultat utakmice u kojoj su obje ekipe pokazale iznimno visoku kvalitetu igre kojom mogu biti zadovoljna oba trenera.

Prvoligaška utakmica za kraj izleta

Nakon odigrane utakmice, s našim prijateljima iz Zagreba smo otišli pogledati prvoligaški susret MNK Uspinjača – GImke i aktualnog prvaka Hrvatske, Novog Vremena iz Makarske. U uzbudljivom susretu s pregršt dobrih poteza, u konačnici je slavio prvak s 4:1.
Bilo je ovo sjajno iskustvo za naše dečke koji su iz prve ruke mogli vidjeti kako izgleda prvoligaški futsal. Hvala predstavnicima Uspinjače na sjajnom gostoprimstvu te se radujemo ponovnom susretu!