Vrlo težak, ali i uzbudljiv dan je iza nas. U dvorani ekonomske škole, ugostili smo prvi ovosezonski Croatia Futsal Masters U17 pod nazivom Orion Futsal Cup 2019. Podsjećamo kako je ovo već četvrta sezona ovog uspješnog projekta kojeg smo pokrenuli u suradnji s Futsal Crnicom, Futsal Dinamom i FC Splitom.

Stopostotni prolaz skupine

Naši dečki su bili smješteni u skupinu A, zajedno s MNK Olmissum, MNK Brod i Futsal Crnicom. Prva utakmica turnira je bila protiv šibenske Crnice. Da smo favoriti, potvrdili smo sjajnom izvedbom na terenu. Od prve minute naši kadeti su gospodarili terenom te je u končanici semafor pokazivao 8:0. U strijelce su se upisivali Karlo Morovičanin x3, Jure Barić, Filip Josipović, Josip Horvat, Fran Andrijan Celik te Ivan Dragun. Drugi kolo nam je donijelo još jednu dalmatinsku ekipu – MNK Olmissum. Svjesni kako nam ta utakmica donosi prolaz u polufinale, pristupili smo jednako kao i u prvoj utakmici, a nakon prvih deset minuta igre, rezultat je bio 3:0. Mrežu Omišana su tresli Jure Barić, Filip Josipović i Josip Horvat. U drugom dijelu još jedan pogodak naših, a on je djelo Lovre Danke. Za tron skupine A, borili smo se s MNK Brod koji je također svladao Dalmatince. Još jedna utakmica gdje je obrana bila besprijekorna, a napad ubojit. Nakon dvadeset minute igre, konačni rezultat je bio 3:0 u našu korist. Mrežu brodskog vratara pogađali su Lovro Lešić, Karlo Morovičanin i Filip Josipović. Tako smo osigurali vrh tablice s maksimalnih 9 bodova, dok su Brođani prošli kao drugoplasirani sa 6 bodova.

Tvrdo polufinale sa Zagrepčanima

Skupine B je u polufinale lansirala Futsal Sveti Patrik te zagrebačku Uspinjača-Gimku. Upravo Gimka je bila naš protivnik u polufinalu. Tribina je bila sjajno ispunjena, a naši navijači su stvorili prekrasnu atmosferu koja je bila veliki vjetar u leđa našim dečkima. Nakon opreznije igre s obje strane, prvi ozbiljno prijete naši preko Karla Morovičanina. Upravo je Karlo bio i strijelac pogotka u šestoj minuti utakmice. Do poluvremena smo mogli i povećati našu prednost, ali je sjajni vratar Gimke nekoliko puta izvrsno intervenirao. Do kraja utakmice, Uspinjača-Gimka je pokušala s golmanom igračem no izvrsno kretanje igrača, uz poneku reakciju vratara Kobaševića, donijelo nam je minimalnu pobjedu od 1:0 za ulazak u veliko finale!

U finale bez primljenog pogotka

U finalu nas je čekao Futsal Sveti Patrik koji je savladao MNK Brod boljim izvođenjem šesteraca. Bilo je ovo treće uzastopno finale našeg kluba na Orion Futsal Cupu u četiri sezone. Da nas ne zanima ništa osim zlata, pokazali smo već u uvodu utakmice. Posjed, kao i udarci prema vratima, bili su na našoj strani. Prvi pogodak dogodio se u petoj minuti. Josip Horvat je izvrsno probio po liniji te uposlio kapetana, Ivana Ferbežara za vodstvo od 1:0. Samo dvije minute poslije, još dva pogotka u mreži Županjaca. Prvo je Karlo Morovičanin zakucao loptu iza vratara, da bi u istoj minuti i Filip Josipović neobranjivo potegnuo za vodstvo od 3:0 na poluvremenu. Znali su dečki kako nije gotovo i kako ne treba spuštati ritam. Tako u prve tri minute nastavka zabijamo još dva pogotka. Ivan Ferbežar postiže svoj drugi pogodak na utakmici, a odmah za njim se i Josip Horvat upisuje u listu strijelaca. Za pomalo nestvarnih 6:0, pobrinuo se Ivan Nikolić. Ipak, nismo uspjeli izdržati cijeli turnir bez primljenog pogotka. Čak 99 minuta, naši vratari su držali svoju mrežu netaknutom, a onda ipak u posljednjoj minuti finala primamo pogodak za konačnih 6:1.

Karlo Morovičanin i Miron Kobašević enigme za protvnike

Veliko slavlje je moglo početi! Navijači su bili nevjerojatni, bodrili su i navijali dečke tijekom cijelog turnira, a i nakon njega su bili zaduženi za atmosferu kakva se viđa samo u Vinkovcima. Zadržali smo Vinkovce kao neosvojivu tvrđavu Croatia Futsal Mastersa već treću godinu zaredom! Nije tu bio kraj našim slavljima. Karlo Morovičanin je odabran za najboljeg igrača turnira, a ujedno i člana najbolje petorke. Još jedna statua je završila u njegovim rukama, a to je ona za najboljeg strijelca. Kako smo rekli, obrana je bila granitna, a vratar Miron Kobašević nije primio niti jedan pogodak što mu je donijelo nagradu najboljeg vratara turnira!
Ipak, snaga ove generacije je zajedništvo! Svi su zajedno igrali i borili se jedni za druge što je u konačnici rezultiralo dominacijom Oriona! Velike pohvale našim kadetima kao i navijačima! Kao i mnogo puta dosad, cijeli klub je ponosan na ove igrače!