U sklopu Adventa u Ciglici, MNK Aurelia Futsal i MNK Brod 035 odigrali su utakmicu devetog kola 1. HMNL. U vrlo zanimljivoj utakmici na kraju je slavila Aurelia rezultatom 6:3.

Brođani na predah s +2, prvo poluvrijeme obilježilo pet promašenih deseteraca

Aurelia je bolje ušla u utakmicu, a susret je prilikom otvorio Duje Dragun, čiji udarac nakon kornera brani Dominik Jelinić. Prvi pogodak na dvoboju postigao je Romeo Sušac, koji je u 6. minuti iz slobodnog udarca fantastično pogodio gornji desni kut. Tri minute kasnije Brođani su izjednačili, sve je sam napravio Domagoj Đurković i mirno realizirao svoju priliku. Aurelia je sredinom prvog dijela ispunila bonus, a do predaha gosti su čak četiri puta imali priliku iz deseterca. Najprije je Fran Pedić zaustavio pokušaj Almedina Bundavice, ali gosti su ubrzo iz igre došli do vodstva preko Zvonimira Horvata.

Nakon drugog zgoditka, Brod 035 promašio je čak tri desterca, Pedić je zaustavio udarac Horvata, dok su u preostala dva navrata gosti promašili cijeli gol. Prekršaj za četvrti desterac ujedno je donio crveni karton Romeu Sušcu, a Brođani su kapitalizirali brojčanu prednost na terenu još jednim golom Đurkovića. Aurelia je također u zadnjoj minuti mogla zabiti desterac, ali Dominik Jelinić pročitao je udarac Petra Pedića.

Aurelia preokrenula u nastavku i došla do bitnih bodova

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su gosti preko Bundavice, no do promjene rezultata na semaforu nije došlo. U 22. minuti susreta Aurelia je uspjela smanjiti prednost Brođana, a odličnu asistenciju Caija u pogodak je pretvorio Gustavinho. Ubrzo je Petar Pedić najprije spasio čisti gol otklonivši loptu s gol linije, a u kontranapadu upućuje udarac koji odlazi pokraj gola. Aurelia je u 29. minuti imala priliku izjednačiti iz kaznenog udarca. Bundavica je srušio Caija, a kapetan Duje Dragun mirno je izjednačio rezultat. U istoj minuti Bundavica je na drugoj strani uzdrmao vratnicu, ali do prednosti prvi puta na utakmici dolazi Aurelia. Petar Pedić primio je loptu na desetak metara od gostujućeg gola i neobranjivo pogodio za 4:3.

Tako je Aurelia uspjela iskoristiti igrača više u oba navrata nakon što su gosti dobili crveni karton. Ubrzo Brod 035 kreće igrati s golmanom-igračem, a Aurelia se odlično branila i do kraja susreta postiže još dva gola za sigurnu pobjedu. Najprije je Stjepan Dekanić presjekao loptu i sa svoje polovine pogodio nebranjenu mrežu, dok su Caio i Alvaro Rodriguez odlično kombinirali, a Španjolac pogodio za konačnih 6:3.