U 1.kolu II.HMNL, dočekali smo jednog od glavnih konkurenata za naslov, MNK Brod 035. Unatoč terenskoj inicijativi, tek jedan bod je ostao u Vinkovcima.

Poluvrijeme bez golova

Od samog početka, preuzeli smo konce igre u svoje ruke te smo dominirali terenom. Već u prvim minutama stvaramo sjajne šanse pred gostujućim vratarom Konradom, koji je uspio otkloniti sve prijetnje. Brođani su pokušavali zaprijetiti preko kontranapada i dugih lopti, ali svaku manju prijetnju je bez problema rješavao naš mladi vratar, Fran Pedić. Kako je vrijeme odmicalo, pritisak je rastao, ali se na odmor ipak otišlo s nepopularnih 0:0.

Pogodak na otvaranju drugog dijela

Još agresivnije i otvorenije ulazimo u drugo poluvrijeme, što se isplatilo samo četiri minute kasnije. Petar Pedić se sjajno oslobodio svog čuvara, a onda je iz vrlo teške pozicije neobranjivo pogodio vrata Brođana.  Ubrzo zatim, stvaramo dvije izvrsne šanse za odvajanje, ali ih ne uspijevamo realizirati. Na polovici drugog dijela, gosti kreću u igru s golmanom igračem te nam na taj način stvaraju probleme i prilike pred golom. Izvrsno raspoloženi vratar, Fran Pedić, zaustavljao je svaki pokušaj Brođana sve do 37. minute. Brođani su uhvatili našu nespremnu obranu te stvorili višak koji je iskoristio iskusni Mario Petrović za poravnanje rezultata na 1:1. Do kraja susreta bilježimo dvije izvrsne šanse Dekanića i Sušca, koje su nažalost završile tik uz vratnicu.

Trener, Kristian Šoštar, nije zadovoljan bodom no smatra da razloga za optimizam ima.

Nismo zadovoljni bodom u ovoj utakmici te smatram da smo izgubili dva boda. Velikim dijelom susreta smo bili vrlo dobri u igri, no realizacija je veliki problem. Teško je očekivati da ćeš pobijediti sa samo jednim zabijenim pogotkom, a prilika za više smo svakako imali. No nećemo žaliti, okrećemo se novim susretima. Znamo gdje imamo probleme, na čemu trebamo raditi i ne sumnjam kako ćemo to i ispraviti. Dečki su sjajni na treninzima, rade jako dobro i daju sve od sebe, a ukoliko se situacija s dvoranama popravi, neće biti problema u nastavku sezone.

Četvrfinale u Slatini pa gostovanje u Novoj Gradiški

Već u srijedu, ponovno smo na parketu! Ovog puta na gostujućem terenu i to u Slatini. U četvrtfinalu kupa, ždrijeb je odlučio da će nam prva prepreka biti MNK Slatina. Taj susret je na rasporedu u srijedu u 20:30. Već nekoliko dana nakon toga, očekuje nas nastavak prvenstva. Gosti smo kod HMNK Nova Gradiška. Podsjećamo, prošle godine je naš međusobni susret završio podjelom bodova, 3:3.