U četvrtak smo u finalu kupa porazili MNK Brod rezultatom 3:2 te tako ponovili uspjeh iz 2017.godine. Sada nas očekuje osmina finala kupa Hrvatske u kojoj ćemo ugostiti HMNK Vrgorac.

Zaostatak na poluvremenu

Izvrsno je krenula utakmica za nas. Već u 5.minuti, Dominik Čičić se sjajno oslobodio svog čuvara te je poentirao za vodstvo od 1:0. Nakon pogotka, nastavljamo s dobrom igrom, a bilježimo i izvrsnu priliku kapetana, Ivana Bukne, čiji je udarac otišao malo preko domaćih vrata. U 13.minuti susreta, domaći su zaradili slobodan udarac na 7 metara od našeg gola. Izvrsno je dva puta reagirao Fran Pedić, ali kod trećeg udarca nije uspio zaustaviti loptu na putu ka mreži. Tek dvije minute se taj rezultat zadržao na semaforu. Grešku naše obrane Brođani kažnjavaju te zabijaju za vodstvo od 2:1, a tim se rezultatom otišlo na predah.

Navijači i Sušac donijeli preokret

Na krilima naših vjernih navijača koji su autobusom došli na utakmicu, u drugo poluvrijeme ulazimo još odlučnije. Prijetimo preko Pedića, Sušca i Bertića, ali neuspješno. Oštra igra Broda je kažnjena u 25.minuti susreta kada njihov igrač zarađuje crveni karton. Dvadeset sekundi prije isteka kazne, Romeo Sušac sjajno pogađa za poravnanje rezultata. Nakon poravnanja, ostajemo dominantni na terenu te opasno prijetimo prije svega nakon solo prodora Petra Pedića. Kada Petar nije uspio, na scenu ponovno stupa Romeo Sušac. Izvrsnim dalekometnim udarcem pogađa sami donji kut domaćeg vratara za veliko slavlje u brodskoj dvorani. Brod je tada počeo igrati još otvorenije što je otvorilo dvije izvrsne situacije za Blekića i Buknu u situaciji 1 na 1 s vratarom, ali koncentracije u završnici nije bilo. Pokušali su domaći s vratarem u polju, ali ni to nije urodilo plodom te smo zasluženo proslavili naslov prvaka kupa!

Kapetan, Ivan Bukna, bio je zadovoljan s osvojenim naslovom.

Bila je jako teška utakmica kao i svako finale, ali uz podršku naših navijača sve je bilo lakše. Cilj nam je bio osvajanje kupa i smatram kako smo ga apsolutno zaslužili, iako je i Brod imao svoje šanse. Sada ćemo se pokušati odmoriti koliko je moguće te se pripremiti za osminu finala. Vrgorac je svakako favorit, ali mi ćemo dati sve od sebe da prođemo u četvrtfinale kupa za što smatram da imamo kvalitetu.

Dolazi nam Vrgorac

Osmina finala nam donosi prvoligaša, HMNK Vrgorac, a ta utakmica je na rasporedu u utorak, 20.10. u dvorani Ekonomske škole na Kanovcima. Nažalost, županijski stožer civilne zaštite je donio odluku o zabrani gledatelja u zatvorenim prostorima te tako nećemo moći računati na podršku s tribine. Stoga smo Vam omogućili prijenos uživo putem naše facebook stranice, a također ćete kupnjom virtualne ulaznice moći izraziti podršku klubu.