Nakon vrlo bitne pobjede na Murteru, Aurelia je u 14. kolu 1. HMNL u slavonskom derbiju snage odmjerila s HMNK Nova Gradiška. Iako su gosti prvi stigli do vodstva, Aurelia je slavila rezultatom 4:2 i dodatno se učvrstila na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Vrlo sadržajno prvo poluvrijeme otišlo na stranu Aurelije

Prvih 20 minuta donijelo je vrlo sadržajnu utakmicu, a odmah u prvoj minuti u prilici se našao Gustavinho čiji udarac odlazi pokraj gola. Već 60-ak sekundi kasnije Josip Horvat odlično gradi loptu i iz okreta upućuje udarac, no do prvog gola na susretu spriječila ga je stativa. Aurelia u tim trenucima ima potpunu dominaciju na terenu, a vrlo brzo Romeo Sušac pronalazi Duju Draguna koji iz blizine puca u vratara Marka Maričevića.

Ipak, do vodstva su prvi stigli gosti, koji su preko Filipa Bungića u 6. minuti iskoristili svoju prvu priliku na utakmici. Već u sljedećoj minuti na semaforu je moglo pisati 0:2, ali udarac Jakova Grcića zaustavila je stativa. Aurelia je do poravnanja stigla u 11. minuti, Romeo Sušac rolom je izbacio svog čuvara i s desetak metara iskosa sjajno pogađa za 1:1. U 14. minuti Aurelia je čak tri puta mogla doći do vodstva, ali pokušaje Petra Pedića i Caija zaustavio je gostujući vratar, a Stjepan Dekanić uzdrmao je vratnicu.

Međutim, do kraja poluvremena Aurelia je uspjela dva puta kapitalizirati svoju dobru igru. U posljednjoj minuti najprije je Romeo Sušac s desne strane dodavanjem pronašao Josipa Horvata koji iz blizine pogađa za 2:1, a u sljedećoj akciji Duje Dragun koristi grešku vratara Maričevića i povisuje rezultat.

Po pogodak na obje strane u drugom dijelu

Nastavak susreta bio je ipak nešto manje sadržajan. Prvi je zaprijetio Duje Dragun udarcem iskosa, dok je vrlo opasan pokušaj s druge strane uputio Filip Matijašević. U četvrtoj minuti nastavka Caio pogađa gredu na asistenciju Stjepana Dekanića, a nekoliko minuta kasnije zabilježena je bravura Petra Pedića i šut preko gola.

U drugom dijelu nastavka Aurelia još jednom pogađa okvir gola, a ovoga puta to dostignuće pripalo je Pediću. Nova Gradiška nije se predavala, a u 32. minuti ponovno je preko Filipa Bungića došla do zgoditka i smanjenja prednosti. Pred kraj gosti su pokušali igrati bez vratara, a to je znao iskoristiti Horvat, koji sa svoje polovice pogađa praznu mrežu i dovodi Aureliju još jednom na +2. Do isteka 40. minute s obje strane zabilježene su pokoje šanse, ali rezultat se nije mijenjao, uz nekoliko sigurnih intervencija Frana Pedića.

U sljedećem kolu ponovno put Dalmacije

Idućeg vikenda još je jedan izuzetno težak zadatak pred izabranicima trenera Kristiana Šoštara. Žuto-crni gostovat će u Splitu kod AFC Universitas, koji je u borbi za play-off. Nakon toga, jedan vikend se zbog kupa neće igrati prvenstvo, a onda će u Vinkovcima gostovati HMNK Rijeka.