U krcatoj Ciglici utakmicu četvrtog kola 2. HMNL odigrali su Aurelia Futsal i MNK Jezera. Nakon tri uvodne pobjede, vinkovački klub stigao je do novog slavlja, ovoga puta upisana je pobjeda rezultatom 5:3.

U prvom poluvremenu čak 6 golova, a Aurelia na odmor otišla s prednošću

Aurelia nije mogla zamisliti bolji početak utakmice, prošlo je tek 40-ak sekundi, a Duje Dragun povukao je loptu sa centra i na kraju pogodio za rano vodstvo domaćeg sastava. Nakon gola sastav trenera Kristiana Šoštara mogao je preko Sandra Sušca i Mislava Dogana udvostručiti vodstvo, no odličnim intervencijama iskazao se gostujući vratar Josip Kardum. Ipak, u 7. minuti novi gol za Crne postiže Alvaro Rodriguez Vidal, nakon odličnog pritiska Aurelije. Imali su i gosti nekoliko dobrih prilika, no Karlo Klarin i Roko Burčul nisu uspjeli savladati Tina Ujevića. Do trećeg pogotka Aurelia dolazi u 13. minuti, a u listu strijelaca još se jednom upisao Duje Dragun, koji je odlično pogodio s desetak metara iskosa. Već sljedeću minutu na semaforu stoji 4:0, nakon odlične obrane Tina Ujevića lopta dolazi do Romea Sušca, koji mirno pogađa za povećanje prednosti. Ipak, do kraja prvog dijela Jezera postižu dva lijepa pogotka. Prvo je Karlo Klarin dobro naciljao drugi kut, a pred kraj poluvremena nakon odličnog kornera pronalazi Leonardo Lučić, čiji udarac od grede završava u mreži.

Rutinski odrađen nastavak za nova 3 boda

Drugu dionicu igre prilikom je otvorio Caio, no do promjene rezultata nije došlo. Vratar Tin Ujević istaknuo se novom obranom u 23. minuti, kada je zaustavio pokušaj Roka Burčula. Blizu petog zgoditka Aurelia je bila u 24. minuti, Romeo Sušac sjajno je pronašao Alvara, ali gostujući vratar obranio je i taj pokušaj. Tri minute kasnije u prilici se pronašao i Gustavinho, no njegov udarac odlazi malo pokraj desne stative. Bio je to nagoviještaj nove promjene rezultata, kada je u 29. minuti Romeo Sušac iz daljine sjajno pogodio za 5:2. Do kraja susreta Jezera su pokušala igrati s golmanom-igračem, a gosti su uspjeli smanjiti rezultat preko Roka Burčula. U posljednjim minuta prvo ime bio je Aurelijin vratar Tin Ujević, koji je uspješno skidao sve pokušaje gostujuće momčadi.

Aurelia je tako i dalje stopostotna, pa tako nakon četiri odigrane utakmice na svom kontu ima 12 bodova. Sljedećeg vikenda na rasporedu je kup utakmice, a Vinkovčani će gostovati kod MNK Murter.