Derbi 7. kola 1. HMNL odigrali su do tada neporaženi HMNK Rijeka i Aurelia Futsal. U vrlo zanimljivoj utakmici na kraju je ipak pobjedu odnio domaći sastav rezultatom 4:3, pa je tako Aurelia prekinula odličan niz od šest uzastopnih pobjeda.

Aurelia na odmor otišla s prednošću

Od samoga početka obje momčadi pokazale su zašto se nalaze u samom vrhu prvenstvene ljestvice i postavile su brz tempo igre. Prvu šansu Aurelia je stvorila u 2. minuti. Vratar Rijeke, Berković, sudjelovao je u kreaciji domaćeg napada pa je tako gol ostao prazan, a sa svoje polovine Gustavinho je uputio udarac koji je za malo bio neprecizan. Odlično su nakon jednog kornera kombinirali Sandro Sušac i Petar Pedić, čiji volej odlazi pokraj gola.

Aurelia je do vodstva stigla u 7. minuti. Gustavinho je odličnom loptom pronašao Mislava Dogana, koji je mirno reagirao i poslao loptu pokraj Berkovića. Rijeka je u tim trenucima imala posjed, pokušavala je izjednačiti, no Aurelia se odlično branila, a nekoliko sjajnih intervencija imao je vratar Tin Ujević. Žuti su povisili vodstvo u 18. minuti, najprije je Gustavinho nakon auta pronašao Pedića, čiji udarac brani domaći vratar, ali na odbijenoj lopti je Caio koji se odlično snalazi i pogađa za 2:0. Ipak, 20-ak sekundi prije kraja prvog dijela, Rijeka smanjuje rezultat. Nakon kornera u gužvi najbolje se snašao Manestar koji je postavio konačni rezultat uoči odlaska na odmor.

Napeta završnica ipak otišla na stranu Rijeke

Drugo poluvrijeme započelo je na najgori mogući način za Aureliju. Unutar prve minute Rijeka je uspjela izjednačiti, nakon što je Radujković pronašao Matijevića na drugoj stativi, kojemu nije bilo teško loptu poslati u praznu mrežu. Prvu ozbiljniju priliku za Aureliju u nastavku je imao Duje Dragun, čiji je udarac iskosa obranio Berković. Međutim, Fetić u 24. minuti odlično koristi pogrešku u obrani Aurelije i zabija za preokret. Blizu izjednačenja Aurelia je bila u 8. minuti drugog poluvremena, kada je silovit udarac Romea Sušca završio na stativi. Blizu poravnanja žuti su bili i nakon pokušaja Gustavinha, čiji je udarac još jednom odlično obranio Berković.

Pokušala je Aurelia zabiti treći gol i s golmanom-igračem, a u dobroj prilici pronašao se Josip Horvat, čiji udarac brani vratar Rijeke, a na odbijenoj lopti neprecizan je bio Gustavinho. Četiri minute prije kraja Rijeka je dobila desetarac, a crveni karton u toj situaciji pokazan je Brazilcu, Caiju. Fetić je mirno realizirao deseterac, tako da je domaći sastav stekao lijepu prednost uoči posljednjih trenutaka utakmice. Ipak, Aurelia se nije predala te je u 37. minuti smanjila prednost domaćina autogolom Radujkovića. Do kraja susreta žuti su prijetili s golmanom-igračem te su pokušali doći do boda, no ovoga puta Aurelia je ipak ostala bez bodova

Izazovan raspored do kraja polusezone

Aurelia se tako sada nalazi na drugom mjestu 1. HMNL, a do kraja polusezone preostale su još dvije utakmice. Najprije je na rasporedu gostujuća utakmica kod HMNK Šibenika, a zatim u Ciglicu dolazi MNK Brod 035. Također, početkom prosinca Aureliju očekuje i kup utakmica, u kojem će snage odmjeriti s aktualnim prvakom Hrvatske, Futsal Dinamom.