U nedjelju je odigran 2.Futsal Kup Grada Vinkovaca u dvorani Ekonomske škole. U polufinalu smo odmjerili snage s Mnk Osijek Kelme dok su drugo polufinale igrali MNK Uspinjača – Gimka i Malonogometni klub “Bjelovar”. Susret je za nas počeo jako loše, s obzirom da primamo gol u prvom napadu Osječana. U nastavku susreta, gosti i dalje prijete dok smo mi čekali svoju priliku iz kontre. Jednu smo dočekali u drugom poluvremenu kada je Željko Plavšić povukao i sa sredine terena neobranjivo zavukao loptu iza leđa vratara Osijeka. Ipak, nije dugo trajalo naše veselje jer već koju minutu nakon, Josip Šalaj vraća vodstvo na stranu Osijeka i odvodi ih u finale. U drugom polufinalnom susretu, još jednom prvoligaš nadigrava drugoligaša, ali ovoga puta uvjerljivije. Uspinjača-Gimka je zabila 8 komada Bjelovaru, a poraženi su uspjeli zabiti počasni pogodak te je konačni rezultat 8:1.

Tako smo u utakmici za 3.mjesto gledali dva drugoligaša. Ponovno smo mi ekipa koja je u zaostatku jer gosti iz Bjelovara preko Marina Jedvaja dolaze u vodstvo. Ipak, preko Filipa Petrušića i Zvonimira Banožića preokrećemo rezultat u našu korist. Nažalost, nismo izdržali do kraja pa tako primamo dva pogotka i ostajemo poraženi s 3:2.

Finale je ponudilo pravu futsal poslasticu! Uspinjača-Gimka i Osijek su nam ponudili pravu prvoligašku utakmicu visokog tempa. Uspinjača je iskoristila svoju širinu i fizičku spremu te je nametnula visoki ritam Osječanima od samog početka. Preko Jamičića dolaze u vodstvo već u 3.minuti, a 5 minuta poslije, isti strijelac ponovno trese mrežu za 2:0. Do kraja poluvremena vidimo sjajan pogodak Mislava Baneka iz prekida za prednost od 3:0 na poluvremenu. Nisu Osječani bili bez prilika, ali sjajni vratar Uspinjače nije dopustio lopti u mrežu. U drugom poluvremenu, puno prilika s obje strane no mreže miruju sve do bombe Mislava Baneka koji stavlja točku na i.

Tako je Uspinjača-Gimka osvojila 2.Futsal kup Grada Vinkovaca, a individualne nagrade su redom uzeli igrači iz zagrebačkih redova. Najbolji mladi igrač je Antonio Jamičić, za vratara turnira proglašen je Ivan Pavlić dok je David Mataja najviše puta tresao mrežu suparnika. Titulu najboljeg igrača je odnio Mislav Banek.
Hvala svim sudionicima, gledateljima, volonterima i sponzorima koji su zajedno uveličali ovaj pripremni turnir, a mi se vidimo već za 2 tjedna kada ćemo ugostiti MNK Brod u sklopu 1.kola II.HMNL.