U 13. kolu 1.HMNL Aurelia je odigrala utakmicu na teškom gostovanju u Tisnom protiv MNK Jezera. U zanimljivom susretu s devet pogodaka bodovi su otišli u Vinkovce, a samim time Aurelia se dodatno učvrstila na drugom mjestu.

Jezera povela, Horvat izjednačio

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu priliku na utakmici stvorio je domaćin. Obrana Aurelije loše je reagirala, no pokušaj Šime Brajkovića odlazi preko gola. Međutim, nije trebalo dugo vremena da se Aurelije probudi i počne stvarati šanse. Najprije je Stjepan Dekanić uputio udarac iskosa, a ubrzo je Romeo Sušac uposlio u mrvu priliku Josipa Horvata, no domaći vratar uspio je ukrotiti udarac. Jezera su opasno zaprijetila preko Vedrana Klarića, ali iz situacije jedan na jedan kao pobjednik izlazi vratar Tin Ujević.

Domaći sastav imao je nekoliko izglednih prilika, a to je rezultiralo pogotkom za 1:0. Nakon kornera lopta dolazi do Roka Burčula, koji iz daljine sjajno pogađa za vodstvo. Međutim, Aurelia se brzo vratila u život. Romeo Sušac odigrao je Gustavinha, a Brazilac upućuje povratnu loptu za Josipa Horvata, koji iz blizine matira imenjaka Karduma. Rezultat se nije mijenjao do poluvremena, a potrebno je istaknuti pokušaj Petra Pedića, kao i gredu razigranog Sušca.

Hattrick Caija i pet golova Aurelije

Drugo poluvrijeme bilo je još otvorenije, a postignuto je sedam golova. U 24. minuti Caio koristi lošu reakciju obrane Jezera pa je tako Aurelia stigla do prednosti. Međutim, sjajni Brazilac tu nije stao i vrlo brzo još se dva puta upisao u listu strijelaca. Najprije je s iz daljine pogodio za 2:1, a hattrick je kompletirao odličnom egzekucijom u desne rašlje, nakon što je ranije „prodao tunel“ svom čuvaru. U 29. minuti Jezera odigravaju dugu loptu na pivota Denija Kolegu, koji se sjajno snašao i zakucao loptu u donji lijevi kut.

Ipak, dvije minute kasnije Aurelia ponovno odlazi na tri gola razlike, a ovoga puta iz slobodnog udarca neobranjivo je pogodio Romeo Sušac. Domaćin je nakon toga bacio sve karte u napad, zaigrao je s golmanom-igračem, a to je iskoristio Petar Pedić, koji je na svojoj polovici presjekao jednu loptu i pospremio u praznu mrežu. Do kraja susreta obje momčadi stvorile su po nekoliko dobrih prilika, a konačnih 6:3 postavio je Karlo Klarin počasnim golom.

Slavonski derbi u sljedećem kolu

Aurelia je tako došla do vrlo važnih tri boda, ali nema vremena za odmor. Sljedeće kolo donosi Slavonski derbi, pa će tako u Ciglici gostovati HMNK Nova Gradiška, koji također pretendira na najviša dostignuća.