Nakon dvije uvodne pobjede u 1. HMNL, Aurelia Futsal odigrala je utakmicu na teškom gostovanju kod Futsal Gorice. Domaćin ovog susreta posljednjih sezona uvijek je bio pri vrhu drugoligaške ljestvice u sjevernoj skupini, no vinkovački sastav upisao je novu pobjedu rezultatom 6:2.

Dobar ulazak u susret nagrađen s prednošću na poluvremenu

Aurelia je odlično krenula u utakmicu, već u prvoj minuti Gustavinho se našao u prilici, ali sve je završilo udarcem iz kuta. Sastav trenera Kristiana Šoštara stajao je bolje na terenu, a domaćin je pri rezultatu 0:0 pokušao iznenaditi Vinkovčane tako što su zaigrali golmana-igrača. Međutim, Aurelia je u 12. minuti došla u vodstvo, nakon što je Brazilac Caio bio precizan na asistenciju Duje Draguna iz auta. Sljedeća minuta donosi novi pogodak, a u listu strijelaca upisao se Petar Pedić. S tim se rezultatom ujedno otišlo i na odmor, tako da su naši dečki imali lijepu zalihu uoči drugih 20 minuta igre.

U drugom dijelu još bolja predstava Aurelije i vrhunski zgoditak Gustavinha

Drugi dio susreta otvoren je na najbolji mogući način. Odmah na početku pokušaj Gustavinha završava u korneru, nakon kojeg iz odlično izrađene akcije Romeo Sušac s 10-ak metara povisuje na 3:0. Gorica je ponovno pokušala s golmanom-igračem, a u tim trenucima Aurelia mijenja svoju četvorku i dobro se brani. Dolazimo polako do 26. minute, a Gustavinho je u prodoru nanizao dva igrača domaćina te upošljava Caia, kojemu nije bilo teško dodatno povisiti rezultat. I dalje su Goričani pokušavali bez vratara, a to je iskoristio vratar vinkovačkog kluba Tin Ujević zabivši s gola na gol u 28. minuti. Aurelia tu nije stala, i dalje je pokušavala izraditi nešto prema naprijed, a u 31. minuti do novog pogotka pokušao je doći Petar Pedić. U tim trenucima susreta svoje prve ovosezonske minute upisali su Bruno Lončar i Mario Božić, a Lončar je imao dobru priliku, no do promjene rezultata nije došlo. Prijetio je i domaći sastav, no nakon udarca Josipa Lazanina, Tin Ujević upisao je odličnu obranu. To je bila ujedno i uvertira za prvi pogodak Gorice, kojega je 5 minuta prije kraja postigao Filip Vojnović. Do povećanja prednosti Aurelia je mogla doći vrlo brzo, Romeo Sušac prešao je dvojicu igrača te je uposlio Caia, ali njegov pokušaj je otišao preko vrata. Neiskorištenu priliku kaznio je Josip Lazanin, koji je uspio dvije i pol minute prije kraja smanjiti rezultat na 5:2. Trener Kristian Šoštar pozvao je time-out, a nakon njega cijela dvorana zapljeskala je majstorskom potezu Gustavinha. Izašao je sam pred golmana Gorice, koji ga je pratio, no sjajni Brazilac petom kroz noge postiže zgoditak i postavlja konačnih 6:2.

Bila je ovo sjajno odigrana utakmica Aurelije pred stotinjak gledatelja, ali više od pola tribine disalo je večeras uz vinkovački klub. Juniori kluba igrali su mini turnir u Zagrebu, pa su tako ostali gledati susret seniora, bilo je tu i studenata iz Zagreba, a neki su se uputili i iz Vinkovaca.

Nakon tri odigrana kola Aurelia je upisala tri pobjede, a sljedeće kolo donosi novu domaću utakmicu. U Ciglici će tako idućeg vikenda gostovati MNK Jezera.