Aurelia je po drugi puta u ovoj sezoni gostovala na splitskim Gripama, a nakon što je u prvom kolu odnijela tri boda protiv FC Split Trumm, upisala je pobjedu i protiv AFC Universitas. Iako je u većem dijelu susreta gubila, Aurelia je pokazala karakter i u samoj završnici stigla do pobjede rezultatom 6:5.

Domaći sastav poveo 3:0, Aurelia ublažila zaostatak do kraja prvog dijela

Splićani su bolje ušli u susret, a samim time već u drugoj minuti poveli su preko Ante Mijića. Iako je nakon rano primljenog pogotka Aurelia počela uspostavljati svoju igru, domaći sastav u 7. minuti imao je prednost od 2:0. Pogrešku u obrani Aurelije iskoristio je Ivan Gotovac i silovitim udarcem svladao Frana Pedića. Prednost Universitasa dodatno je porasla četiri minute kasnije. Ivan Tustonjić iz auta pronalazi Karla Kovačića koji neometan iz daljine sjajno pogađa za veliko vodstvo.

Zaostatak od tri gola natjerao je Aureliju da već u prvom poluvremenu zaigra bez golmana. Nakon nekoliko propuštenih prilika, Romeo Sušac postigao je odličan pogodak u 14. minuti i vratio Aureliju u život. Do kraja prvog dijela Aurelia je uspjela dodatno smanjiti rezultat, kada je odličnu asistenciju Stjepana Dekanića iz neposredne brzine u pogodak pretvorio Gustavinho. S tim rezultatom otišlo se na odmor, iako domaći igrač Ivan Gotovac nije iskoristio deseterac pogodivši gredu.

Caio u zadnjoj minuti donio nova tri boda

Nastavak susreta bio je još zanimljiviji, a gledatelji su u njemu vidjeli šest pogodaka i veliki preokret Aurelije. Prvim sučevim zviždukom u nastavku Aurelia je preuzela rizik i u napadu igrala bez golmana, a do poravnanja je stigla drugim pogotkom Sušca u 26. minuti, ovoga puta njegov udarac od grede završava iza leđa Roka Marina Stojkića. Ipak, Splićani su ekspresno u 29. i 30. minuti postigli dva gola i stekli novu prednost. Najprije je Ante Crnjac oduzeo loptu i zabio za 4:3, a Ivan Tustonjić svega 60-ak sekundi kasnije pogađa za dvije razlike.

U tim trenucima malo tko se nadao da Aurelia može doći do boda, ali na kraju je ipak došla do nove pobjede. Ponovno je Aurelia izvadila golmana, a već u 31. minuti Josip Horvat pogađa bliži kut i iznenađuje kompletnu obranu Univesrsitasa. Vrlo brzo rezultat je ponovno izjednačen, nakon što se Gustavinho drugi put upisao u listu strijelaca prekrasnim golom s desetak metara iskosa.

Rezultat 5:5 na semaforu je bio aktualan sve do posljednjih 30-ak sekundi, a onda Aurelia zabija gol vrijedan tri boda. Najprije je Caio dobio loptu na lijevoj strani, pokušao je na drugoj stativi pronaći Gustavinha, ali odbija mu se lopta koju mirno posprema za veliko slavlje.

Iduće kolo donosi derbi s prvoplasiranom momčadi prvenstva

Aurelia se i dalje nalazi na drugom mjestu s 34 osvojena boda, a ispred se s četiri boda više nalazi samo HMNK Rijeka. Sljedećeg vikenda nema prvenstvenih utakmica zbog kupa, a naredni protivnik Aurelije upravo su Riječani. U tom susretu Aurelia pobjedom može dodatno zakomplicirati utrku za prvo mjesto, stoga dođite i podržite igrače u Ciglici 9. ožujka.