Nakon kraće zimske stanke, Aurelia je u prvom kolu drugog kruga prvenstva ugostila FC Split Trumm. Riječ je o najtrofejnijem hrvatskom futsal klubu, ali Aurelia je danas bila bolja i upisala je uvjerljivu pobjedu 9:1.

U prvom dijelu Aurelia riješila pitanje pobjednika

Početak utakmice bio je u mirnom tonu, a nakon početnog ispitivanja snaga prvi je zaprijeti Alvaro Rodriguez, dok se za Splićane prvi u šansi našao Luka Pavković. Prvi pogodak gledatelji su vidjeli u trećoj minuti, Duje Dragun povukao je loptu i uputio udarac iz daljine, gostujući vratar Josip Sirić uspio je to obraniti, ali na odbijenoj lopti je Josip Horvat. Nakon toga nije bilo previše prilika, ali onda slijedi uragan Aurelije za kraj prvog poluvremena. U 13. minuti Gustavinho je od svog gola povukao loptu i odličnim dodavanjem u šansu doveo Alvara, koji se odlično snašao i mirno pogodio za 2:0. Svega dvije minute kasnije Španjolac požrtvovno uklizuje i oduzima loptu gostima, a ponuđenu priliku odlično je iskoristio Mario Božić za novi gol Aurelije. Do kraja prvog dijela publika je vidjela još dva pogotka u mreži Splićana, a oba su došla nakon što su se gosti odlučili za igru bez vratara. Najprije je Stjepan Dekanić u 18. minuti preko cijelog terena pogodio praznu mrežu, a svega 60-ak sekundi kasnije Alvaro se nakon odličnog loba drugi puta upisuje u listu strijelaca.

Bez pritiska u nastavku utakmice

Splićani su u nastavak krenuli puno odlučnije, pokušali su što prije zabiti pogodak kako bi se vratili u utakmicu, odmah u prvoj minuti Robert-Vinko Pavičić uzdrmao je gredu, a Tin Ujević istaknuo se s nekoliko odličnih obrana. Gosti su do smanjenja zaostatka stigli u 29. minuti, kada je pokušaj Luke Pavkovića od bloka završio u mreži Aurelije. Ipak, već sljedeću minutu odlično su kombinirali Petar Pedić i Gustavinho, a u praznu je mrežu nakon odlične akcije loptu poslao Caio. U istoj minuti Aurelia postiže novi zgoditak, a odlični Alvaro kompletirao je hattrick. Do kraja susreta gostujuća obrana je još dva puta kapitulirala. Najprije je u 17. minuti nastavka Bruno Lončar napravio sve sam i mirno pogodio suprotni kut, a ubrzo je Petar Pedić stavio „točku na i“ na još jednu uvjerljivu pobjedu Aurelije.

Sljedeći vikend prvo gostovanje u 2024. godini

Nakon „rapsodije“ protiv Splita, Aureliju sljedeći tjedan očekuje prvo gostovanje u novoj kalendarskoj godini. Protivnik je MNK Novi Marof, a u prvom ovosezonskom susretu slavila je Aurelia rezultatom 6:5.