Jučer smo otvorili kup natjecanje u Slatini, u sklopu četvrtfinala protiv MNK Slatina. Iako smo na poluvremenu zaostajali 1:0, u drugom dijelu smo čak šest puta tresli mrežu domaćih.

Realizacija nas koštala zaostatka

Vrlo dobro smo otvorili susret te smo već u prvim minutama stvorili nekoliko izglednih šansi, međutim niti jedna nije završila u vratima domaćina. Slatina se orijentirala na zonsku obranu i kontranapade, dok smo mi bili ti koji su kontrolirali igru i posjed. U 13.minuti, Slatina koristi jednu našu pogrešku te u situaciji jedan na jedan s vratarom, zabijaju za vodstvo od 1:0. Nakon pogotka, situacija na terenu se ne mijenja previše. Posjed je velikim dijelom na našoj strani, ali realizacija pred golom je bila naša velika boljka te se na poluvrijeme odlazi s minimalnom prednošću domaćina.

Šest pogodaka u deset minuta

Drugi dio je počeo slično kao i prvi, uz još agresivniju igru i bolji pritisak. Međutim, uz sve silne prilike, nismo uspijevali pronaći put do domaće mreže, a u dva navrata je Slatina bila blizu drugog pogotka, ali je Fran Pedić uspješno otklonio opasnosti. Tek u 30.minuti, zabijamo prvi pogodak, a on je djelo Emrana Nerovčića. Jedan filper pred golom je Emran nekako uspio ugurati u iza vratara što je znatno olakšalo nastavak igre. U naredne dvije minute, zabijamo još dva pogotka. Prvo je ponovno Emran Nerovčić poentirao nakon prekida, a za njim je i Romeo Sušac vješto savladao domaćeg vratara. Domaćin više nije mogao hvatati priključak, a do kraja susreta zabijamo još tri pogotka. Prvo je Petar Pedić zabio iz jednog kontra napada, da bi za njim svoj drugi pogodak upisao Romeo Sušac. Točku na i, stavlja Mario Božić u posljednjoj minuti susreta.

Strijelac četvrtog pogotka, Petar Pedić, je najavio napad na finale kupa.

Pobjedu smo ostvarili teže od očekivanog, iako rezultat to ne govori. Imamo još dosta prostora za napredak u igri. Polako idemo ka zadanom cilju, a to je osvajanje kupa. Slijedi nam teško gostovanje u Novoj Gradiški i polufinale kupa protiv Olimpijca, ali cilj se zna. To su 3 boda i prolaz u finale kupa. Cijela ekipa će dat sve od sebe da ostvarimo naše planove.

Drugo kolo u Novoj Gradiški

U ponedjeljak smo gosti kod HMNK Nova Gradiška u sklopu drugog kola II.HMNL. Prošle godine smo na istom gostovanju podijelili bodove rezultatom 3:3, dok se drugi susret nije odigrao radi prekida natjecanja. Samo dva dana nakon tog susreta, čeka nas utakmica polufinala s Olimpijcem iz Županje.