Nakon što je u prvom kolu nastavka sezone u 1. HMNL bila bolja od FC Split Trumm s 9:1, Aurelia je odigrala prvu gostujuću utakmicu u 2024. godini. Protivnik je bio MNK Novi Marof, a susret je završen remijem 3:3.

Aurelia prva povela, ali vrlo brzo izgubila prednost

Od samog početka moglo se primijetiti da nas očekuje jedna čvrsta utakmica, a prvih nekoliko minuta proteklo je bez prevelikih uzbuđenja ispred oba gola. Ipak, Aurelia do vodstva stiže u 6. minuti, kada je loptu u mrežu poslao Romeo Sušac. Ipak, u istoj minuti Novi Marof je stigao do poravnanja rezultata preko Kristijana Mešnjaka. Sredinom poluvremena lijepo su kombinirali strijelac prvog pogotka i Alvaro Rodriguez, a Španjolčev udarac odsjeo je na gredi domaćeg gola. Jedna i druga momčad u tim trenucima igraju lijepo, domaćin je također ispunio i bonus prekršaja, međutim, do desetarca za Aureliju nije došlo.

Novi Marof spasio nova dva zaostatka

Aurelia je početkom drugog poluvremena mogla ponovno povesti, ali pokušaj Petra Pedića otišao je malo pokraj gola. U nastavku se također igralo dobro s obje strane, a vratar Tin Ujević istaknuo se s nekoliko dobrih intervencija. Do nove prednosti Aurelia je stigla preko Duje Draguna u 24. minuti. Lijepu akciju iz prekida odigrali su igrači u bijelom kada strijelac prvog pogotka sjajno asistira za kapetana Draguna koji s devet metara šalje loptu kroz noge vratara. Ipak, Novi Marof se nije predavao, a do novog izjednačenja stigao je preko Dominika Fotaka četiri minute kasnije. Aurelia je stigla i do trećeg vodstva na večerašnjoj utakmici, a u listu strijelaca upisao se Alvaro. No, domaći sastav još je jednom uspio anulirati prednost Aurelije, ovoga puta pogodio je Antonio Merkaš iz deseterca u 37. minuti. Do kraja susreta Aurelia je probala igrati s golmanom-igračem, imala je prilike preko Gustavinha i Draguna, ali ovoga puta nije uspjela postići pogodak vrijedan tri boda.

U sljedećem kolu Gorica gostuje u Ciglici

Aurelia se i dalje nalazi na drugom mjestu 1. HMNL s 25 osvojenih bodova. Novi izazov na rasporedu je već idućeg vikenda, kada će u Ciglici gostovati MNK Gorica. U prvom ovosezonskom susretu Aurelia je u Velikoj Gorici slavili rezultatom 6:2.