HMNK Vrgorac i Aurelia odigrali su prvu utakmicu finala doigravanja za popunu SuperSport HMNL. Rezultat je nakon regularnih 40 minuta glasio 4:4, ali je Aurelia boljim izvođenjem šesteraca slavila ukupnim rezultatom 6:8.

Prvo poluvrijeme pripalo Vrgorcu

Odmah u prvoj minuti Aurelia je mogla šokirati domaćina. Gustavinho je na sredini terena oduzeo loptu i uposlio Caija, ali do vodstva Aurelije ipak nije došlo. Vrgorčani su prvi puta zaprijetili u drugoj minuti, no Boškovićev udarac zaustavlja Tin Ujević. Dvije minute poslije domaći sastav došao je u vodstvo nakon što je Lukitia varkom izbacio svog čuvara i pogodio suprotni kut Ujevićeva gola. Nakon primljenog pogotka Aurelia je nanizala nekoliko dobrih prilika. Romeo Sušac dva puta je bio opasan nakon slobodnih udaraca, a isti je igrač potegnuo i iz igre s desetak metara, ali odlično je to obranio Vrdoljak. Do udvostručenja vodstva Vrgorac dolazi u 17. minuti nakon deseterca, kojega je mirno realizirao Martinac. Do kraja prvog poluvremena nije došlo do promjene rezultata, a ponovno je bio opasan Sušac u samoj završnici, no i ovoga puta nije uspio savladati raspoloženog domaćeg vratara.

Aurelia još jednom pokazala karakter i izjednačila u zadnjim sekundama

Drugih 20 minuta donijelo je sadržajniju utakmicu i na kraju veliku dramu. Najprije je u 26. minuti korner izveo Duje Dragun koji pronalazi Romea Sušca, a njegov udarac u mrežu preusmjerava Caio. Vrlo brzo Aureliju je od izjednačenja dijelila stativa Petra Pedića, a iz jednog kontranapada Vrgorac ponovno odlazi na +2 preko Lukitia. Aurelia se nije predavala, a Brazilac Caio uspio je ponovno smanjiti na jedan pogodak zaostatka. Međutim, Vrgorčani još jednom odlaze na opipljiviju prednost nakon gola Grbavca. Onda dolazimo do zadnjih nekoliko minuta i kada je uslijedila prava drama. Aurelia je zaigrala bez vratara i do smanjenja rezultata dolazi bombom Romea Sušca s desetak metara. Momčad Kristiana Šoštara mogla je poravnati rezultat u 39. minuti, ali nakon sjajne asistencije Duje Draguna, Caio pogađa stativu. Ipak, Brazilac je u doslovno posljednjim sekundama prošao i sjajno pronašao Petra Pedića, koji iz blizine zabija za 4:4.

Nakon regularnog dijela, uslijedili su produžeci, a u prvom od dva produžetka najbolju priliku imao je Caio kada je izbacio dva domaća igrača, ali je domaći vratar njegov udarac iz blizine ipak uspio obraniti. U nastavku se moglo vidjeti još nekoliko dobrih prilika s obje strane, međutim mreže su ostale netaknute. Domaćini su pred kraj drugog produžetka imali i indirektan udarac, ali je Fran Pedić sjajno reagirao.

Šesterci

Nakon 4:4 u regularnom dijelu i produžecima, pristupilo se izvođenju šesteraca. U prve dvije serije obje ekipe bile su precizne, pa su tako za Aureliju pogađali prvo Dragun, pa Gustavinho. U trećoj seriji ponovno je sjajno reagirao Fran Pedić koji brani udarac sa šest metara. Za Aureliju je u trećoj seriji pogodio Romeo Sušac, a domaći igrač Kozarić u četvrtoj seriji pogađa vratnicu. Pogodak za konačnih 2:4 (ukupno 6:8) zabio je Petar Pedić. Aurelia ovom pobjedom ima meč loptu za plasman u Super sport HMNL, a prilika je za tjedan dana u vinkovačkoj ciglici.