Aurelia Futsal i HMNK Rijeka u prepunoj Ciglici odigrali su derbi susret 16. kola 1. HMNL. Ulog je bio velik, igralo se otvoreno s obje strane, ali je na kraju Rijeka došla do pobjede rezultatom 3:8. Ovim putem, čestitamo Rijeci na osvojenom naslovu i plasmanu u prvu ligu!

Sadržajno prvo poluvrijeme prepuno uzbuđenja

Da je riječ o derbi susretu i sudaru prve i druge momčadi prvenstva, gledatelji su mogli vidjeti već u prvoj minuti utakmice. Najprije su u petoj sekundi lijepo kombinirali gosti, a nakon duplog pasa Fetića i Sutona, Fetić upućuje udarac preko gola. Aurelia je u 58. sekundi bila blizu pogotka, Gustavinho je oduzeo loptu i sjurio se prema Berkoviću, koji je ipak obranio njegov pokušaj. Još bliže prvom golu Aurelia je bila u 3. minuti, ali pokušaj Petra Pedića završava na stativi. Tresao se okvir gola Rijeke i u 7. minuti, ovoga puta razoran udarac Romea Sušca odsjeda na gredi. Međutim, to je bila samo uvertira za Aurelijino vodstvo. Igrala se 9. minuta kada nakon jednog kornera lopta dolazi na drugu stranu, a Petar Pedić sjajno iz voleja pogađa, a Ivan Ferbežar preusmjerava loptu za 1:0.

Vrlo brzo Aurelia je udvostručila vodstvo, Ivan Ferbežar okreće svog čuvara i mirno realizira situaciju 1 na 1 s gostujućim vratarom. Već sredinom prvog dijela Aurelia je imala pet akomuliranih prekršaja, tako da je morala igrati nešto opreznije. Rijeka se vratila u život u 13. minuti, kada je iz daljine Husarić smanjio na 2:1, a isti igrač dvije minute kasnije ponovno zabija i poravnava rezultat. Već 60-ak sekundi kasnije Aurelia čini šesti prekršaj, a Fetić je bio siguran iz deseterca za 2:3. U tim trenucima Aurelia je zaigrala bez golmana, ali do izjednačujućeg pogotka stigla je nakon greške gostujuće obrane. Igrala se 18. minuta, najprije je Pedić oduzeo loptu, a Sušac mirno pogodio za 3:3.

Gosti u nastavku brzo stekli sigurnu prednost

U drugom poluvremenu Rijeka je vrlo brzo prelomila utakmicu, no tko zna koji bi krajnji rezultat bio da je odmah u prvoj minuti nastavka pokušaj Horvata završio u mreži, umjesto na stativi. Prvo ime susreta, gostujući igrač Fetić, u 24. minuti pogodio je iz ugla suprotne rašlje za ponovno vodstvo gostiju. Isti igrač samo minutu kasnije koristi pogrešku obrane Aurelije i pogađa za 3:5, a nakon toga Aurelia je krenula „na sve ili ništa“ izvadivši vratara. Rijeka se odlično branila, a Radić u 27. minuti uzima loptu i sa svoje polovine pogađa praznu mrežu Aurelije. Pokušavala je Aurelia smanjiti rezultat, prijetili su Horvat, Sušac, Dekanić i Gustavinho, ali svoju je mrežu odlično čuvao Berković. Do kraja susreta Rijeka je znala iskoristiti rizik Aurelije, koja je i dalje igrala bez vratara, a Fetić je dva puta pogodio praznu mrežu.

Aurelia će kroz kvalifikacije tražiti elitni rang

Današnjim porazom ujedno je završena borba za prvo mjesto i direktan plasman u SuperSport HMNL. Rijeka je pobjedom potvrdila izravnu promociju, ali poraz za Aureliju ne znači gubitak svega. Prva liga je i dalje moguća, a igrači Aurelije tražit će ju kroz dodatne kvalifikacije. Ipak, do tada ima još dva kola, a idućeg vikenda Ciglica će biti domaćin MNK Šibenik. Podsjećamo, Aurelia je osigurala startnu drugu poziciju, a samo je pitanje kojeg protivnika čeka. Stoga, jednaku atmosferu očekuju i dalje jer uz vašu podršku možemo imati novog vinkovačkog prvoligaša.