Jučer su naši igrači odigrali posljednju prvenstvenu utakmicu u kojoj su upisali 36. bod. Točno onoliko koliko je u prognozama bilo potrebno za osvajanje naslova. Međutim, i Rijeka i Aurelia su na polusezoni pokazali kako će ta matematika pasti u vodu.

Pogodak po poluvremenu

Pedić na vratima, ispred njega brat također, Dragun, Dekanić te brazilska polovica, Caio. Tako je glasila startna petorka crnih u Brodu. Susret koji osim bodova, niti jednoj momčadi nije mogao donijeti ništa pa tako ni napredak ili nazadovanje na prvenstvenoj ljestvici. Poneka prilika s obje strane, međutim niti jedan zicer vrijedan spomena. Posjed uglavnom na strani Vinkovčana, a onda u dvoranu s malo kašnjenja ulazi i Đurković, koji pri stupanju na parket postiže lijep pogodak s velike distance te mu zagrijavanje nije ni trebalo.

Do kraja poluvremena, pokušavamo vratiti rezultatski egal no vratar, okvir gola ili nepreciznost u izglednim situacijama nisu dozvolile povratak. Tako je prvi dio zaključen minimalnom prednošću domaćina.

Debi Bartolovića

Nastavak je donio podjednaku sliku kao i prvi dio, uz nešto izraženije pokušaje za poravnanje rezultata. Na to smo čekali do 34. minute kada Josip Horvat krade jednu loptu i neumoljivo pogađa donji kut domaćeg vratara. U nastavku je na vrata Aurelije stao Ujević te je tako svaki igrač jučerašnjeg zapisnika upisao minute na parketu. Time i jedan debitant u našim redovima – Marko Bartolović. Marljiv i radišan junior, brazilski “prekršten” u Bartolomeo, prvo se našao u zapisniku protiv Šibenika, a zatim je u Brodu upisao i značajnu minutažu. Debi je gotovo bio okrunjen i pogotkom kada je u posljednjim minutama Caio Alves orobio protivničku obranu i proigrao Bartolovića kojeg je obrambeni igrač u posljednji trenutak omeo u postizanju pogotka.

U konačnici, rezultat ne baš često viđen u susretu ove dvije momčadi, gotovo početnih 1:1. Po bod svakoj momčadi te priprema za odlazak u kvalifikacije. Brođani će u konkurenciji Olimpijca, Bjelovara te Hajduka ili Kijeva, pokušati ostati u 1.HMNL. Naši dečki će svoj put u SuperSport ligu tražiti u konkurenciji Nove Gradiške, Vrgorca te Šibenika ili Universitasa.

SVI U CIGLICU!

Sustav natjecanja je sljedeći. Aurelia igra polufinale protiv Nove Gradiške, a da bi prošla u finala, mora ostvariti dvije pobjede. Dakle, u slučaju da nakon dvije utakmice obje ekipe ostvare po pobjedu, igra se treća odlučujuća utakmica. Istim principom se igra i finale pa će tako samo jedna momčad ostvariti plasman u elitni rang.

Atmosfera napravljena protiv Rijeke je vodilja kako treba biti u kvalifikacijama! Prvo nas očekuje susret s Novom Gradiškom u našoj Ciglici. Pripremite dlanove, glasnice, udaraljke, dresove, majice i budite nam vjetar u leđa!