Nakon izvrsne pobjede u 13.kolu protiv MNK Brod 035, čekao nas je vrlo težak zadatak u vidu gostovanja kod MNK Mala Mljekara. Valpovčani su poznati kao domaćinska ekipa te da je vrlo teško iz Valpova uzeti puni plijen. Mljekari su pred ovaj susret zauzimali devetu poziciju s 12 bodova, a u prvom dijelu sezone smo ih svladali rezultatom 7:0.

Sjajni pogotci u prvom dijelu

Svjesni kako neće biti lako, u susret smo ušli vrlo čvrsto i odgovorno. Već u prva dva napada stvorili smo sjajne prilike koje nažalost nismo zabili. U vodstvo tako prvi dolaze domaći. Iz naše greške, domaćin se sjurio u kontra napad te je poentirao za 1:0. Nastavili smo pritiskati, ali smo pred vratima bili vrlo neprecizni. Ipak, sjajnim dalekometnim udarcem, Petar Pedić vraća rezultat u egal. Pet minuta kasnije, izvrsna minijatura Stjepana Dekanića koji nas dovodi u vodstvo. Do kraja poluvremena propuštamo zabiti još nekoliko izglednih prilika, ali ipak, tri sekunde prije kraja, Ivan Bukna zabija za vodstvo od dva gola prednosti. Spomenimo i kako je naš vratar, Dominik Jelinić sjajno obranio deseterac pri rezultatu 1:2.

Sadržajno i uzbudljivo drugo poluvrijeme

Kako u prvom, tako i u drugom dijelu, domaćin prvi zabija. Nakon slobodnog udarca, Mala Mljekara je smanjila rezultat na 2:3. Samo tri minute kasnije, ponovno smo na početku. Slaba reakcija naše obrane je rezultirala novim poravnanjem rezultata. Unatoč ispuštanju vodstva, uspjeli smo ostati mirni te smo preko Brune Lončara ponovno prešli u vodstvo. Nažalost, u 29′ susreta obje ekipe ostaju s igračem manje te naredne dvije minute gledamo igru 3 protiv 3. Za mirniju završnicu, pobrinuo se kapetan, Ivan Pinter koji zabija nakon prekida za vodstvo od 3:5. Dvije minute kasnije, konačan rezultat, svojim drugim pogotkom, postavlja Petar Pedić. Domaći su u drugom dijelu imali priliku smanjiti rezultat dva puta iz deseterca, ali kao i u prvom poluvremenu, oba puta se ispriječio vratar Jelinić. Jedan deseterac smo i mi propustili realizirati gdje je domaći vratar također upisao obranu.

Novo gostovanje na rasporedu

Nakon vrlo teško izborena tri boda, idućeg vikenda nas čeka novo teško gostovanje. Ovog puta idemo u goste kod MNK Jakšić koji smo, u prvom dijelu sezone, savladali rezultatom 9:1, ali ta utakmica nas nikako neće zavarati. MNK Jakšić se nalazi na 7.mjestu s 20 osvojenih bodova, a također je poznat kao domaćinska ekipa. Ta utakmica je na rasporedu u nedjelju s početkom u 20:00.