Aurelia je posljednju domaću utakmicu u regularnom dijelu sezone 1. HMNL odigrala protiv MNK Šibenik 1983. Konačni rezultat bio je 3:3, pa je tako svakom klubu pripao po bod.

Aurelia povela, a onda i poravnala rezultat

U prvoj prilici na utakmici našao se Duje Dragun, ali njegov udarac odlično je obranio gostujući golman Filip Radaj. Šibenčani su zaprijetili u 5. minuti, no raspoloženi Fran Pedić već je tada nagovijestio svoju odličnu večer. Vrlo brzo u dobroj poziciji s lijeve strane našao se Ivan Ferbežar čiji udarac završava malo pokraj gola. To je ujedno bila uvertira za vodstvo Aurelije, koja je imala 1:0 od 8. minute. Najprije je Josip Horvat uzeo loptu na sredini terena i uposlio Duju Draguna čiji udarac brani vratar, ali na odbijenoj je lopti Romeo Sušac koji mirno pogađa za vodstvo Aurelije. Do poravnanja Šibenik dolazi tri minute kasnije, a uistinu lijep pogodak iz poluvoleja postigao je Thomas Monteiro Silva.

U tim trenucima gosti su nekoliko puta opasno zaprijetili, ali na vrhuncu zadatka bio je Fran Pedić, koji je nakon nekoliko sjajnih obrana ipak kapitulirao u 18. minuti, kada je iz blizine za 1:2 pogodio Mikhael Almeida Carvalho. Međutim, Aurelia na odmor nije otišla sa zaostatkom, a za to se pobrinuo Caio u posljednjoj minuti. Brazilac je najprije iskoristio poklon šibenske obrane, a kasnije mu nije bilo teško pospremiti loptu iza nemoćnog vratara Radaja.

Na kraju podjela bodova

Nastavak susreta otvoren je bratskom kombinacijom Sandra i Romea Sušca, ali do promjene rezultata nije došlo. U 25. minuti lijepo su kombinirali Caio i Ivan Bukna, čiji pokušaj odlazi preko gola. Blizu novog gola Aurelia je bila i u 28. minuti, no Josip Horvat trese samo vanjsku stranu mreže. Gosti iz Šibenika također su u nekoliko situacija bili opasni, a ponovno se istaknuo Fran Pedić.

Ipak, Šibenčani su uspjeli doći do novog vodstva u 31. minuti, kada je Monteiro Silva sjajno potkopao loptu preko Pedića iz blizine. Jedan i drugi sastav ispunili su vrlo rano bonus, a Šibenik je mogao otići na dva gola prednost, no nije iskoristio svoj deseterac. Kazna je stigla na drugoj strani, kada je Romeo Sušac u 35. minuti postavio konačan rezultat 3:3, upravo iz deseterca. Do kraja utakmice bilo je još nekoliko prilika s obje strane, ali rezultat se nije mijenjao i momčadi su podijelile bodove.

Uoči kvalifikacije posljednje kolo u Slavonskom Brodu

Aurelia se i dalje nalazi na drugom mjestu, kojega je i ranije osigurala, pa tako i dalje čeka kvalifikacijske utakmice za ulazak u SuperSport HMNL. Do kraja regularnog dijela sezone ostao je još jedan susret, a Aurelia će tako sljedećeg vikenda gostovati kod MNK Brod 035.