Nakon što je Aurelia u subotu ostvarila prvu pobjedu protiv HMNK Nova Gradiška, do slavlja je stigla i u drugom susretu. U velikoj drami Aurelia je slavila u Novoj Gradiški rezultatom 5:4 te je ostvarila plasman u finale odigravanja.

Na odmor s neriješenim rezultatom

Utakmica je za Aureliju počela na najgori mogući način. Igrala se prva minuta, a Nova Gradiška je preko Filipa Bungića stigla do ranog vodstva. Nakon primljenog pogotka, Aurelia je počela uspostavljati svoju prepoznatljivu igru i bila je sve opasnija na terenu. Do izjednačenja Aurelia dolazi u 5. minuti. Sve je sam napravio Caio i uspio je sebi stvoriti prostor za udarac, a silovit pokušaj završio je u mreži. Pri rezultatu 1:1 zabilježili smo nekoliko prilika s obje strane, odnosno za Aureliju je priprijetio Romeo Sušac, dok se za Novu Gradišku u prilici našao Luka Đerek. Međutim, odlične obrane upisali su Marko Maričević i Tin Ujević.

U 11. minuti uslijedio je kontranapad Aurelije, Caio je izbio sam pred domaćeg vratara i mirno poslao loptu u mrežu za potpuni preokret. Isti igrač mogao je do poluvremena kompletirati hattrick. Naročito je lijepa bila njegova kombinacija s Romeom Sušcem, koji je Brazilcu petom ostavio loptu, ali ponovno se dobrom obranom istaknuo Maričević. Ipak, Nova Gradiška je do isteka prvih 20 minuta uspjela poravnati rezultat. Jednu odbijenu loptu pokupio je Tomislav Marjanović te silovitim i preciznim udarcem pogađa za 2:2.

Drama u nastavku pripala Aureliji

Nastavak utakmice donio je još bolju i uzbudljiviju utakmicu, a do novog vodstva Aurelia je stigla u 23. minuti, kada je asistent bio Caio, a strijelac Romeo Sušac. Nakon tog pogotka Aurelia je zaigrala pametno, odlično se branila i čekala svoju priliku iz kontranapada. Šest minuta nakon posljednjeg gola vrlo aktivni Caio uspio je iznuditi najstrožu kaznu, a siguran realizator bio je Duje Dragun. Aurelia tu nije stala, htjela je riješiti pitanje pobjednika što prije, a do prednosti od tri pogotka stiže u 31. minuti. Sušac je iz kornera pronašao Petra Pedića koji upućuje udarac iz daleka, a na putu do gola domaći igrač Stjepan Petrović preusmjerava loptu u svoju mrežu.

Ipak, Nova Gradiška uspjela je smanjiti rezultat čim je krenula sa centra, a u listu strijelaca tom se prilikom upisao Nikola Badrov. Priliku da ponovno otiđe na +3 Aurelia nije iskoristila u 35. minuti. Naime, Sušac iz deseterca pogađa stativu, a Nova Gradiška odmah kažnjava promašaj iz kontranapada preko Bungića. Do kraja susreta domaći sastav išao je na sve ili ništa. Zaigrao je bez golmana, pogađao je okvir gola i raspoloženog vratara Tina Ujevića, ali Aurelia se lavovski borila i uspjela sačuvati prednost!

Za elitni rang protiv Vrgorca

Kako bi izborila SuperSport HMNL, Aurelia mora preskočiti još jednu prepreku. To će biti HMNK Vrgorac, koji je u oba susreta bio bolji od splitskog AFC Universitasa. Princip je isti kao i u polufinalu, tko prvi ostvari dvije pobjede, ulazi u elitni rang futsala u Hrvatskoj. Vrgorac će imati prednost domaćeg parketa, a Aurelia će u ovim utakmicama trebati podršku navijača kako bi ostvarila povijesni uspjeh kluba!