HMNK Nova Gradiška i Aurelia Futsal odigrali su slavonski derbi u okviru 5. kola 1. HMNL. U utakmici s malim brojem postignutih golova na kraju tri boda dooutovalu su s našim dečkima u Vinkovce te smo i dalje na stopostotnom učinku.

U prvom poluvremenu bez pogodaka

Iako u prvih 20 minuta igre nije bilo golova, ne može se reći kako je nedostajalo prilika. Obje momčadi igrale su otvoreno, a to samo pokazuje kvalitetu koju ova dva kluba imaju u svojim redovima. Lijepu kombinatoriku pokazali su dva Aurelijina Brazilca, Gustavinho je pronašao Caija, no njegov udarac odlazi pokraj gola. Žuti su mogli i do vodstva doći nekoliko minuta kasnije, lijep dupli pas odigrali su Romeo Sušac i Duje Dragun, no Sušca ipak zaustavlja domaći vratar. I Nova Gradiška je također prijetila, u nekoliko navrata udarci nisu išli u okvir gola, dok se s nekoliko lijepih obrana dokazao i vratar Tin Ujević. Aurelia je do vodstva mogla doći sredinom prvog poluvremena, Josip Horvat fantastično je petom proigrao Alvara Rodrigueza čiji udarac brani vratar, a odbijenu loptu je preko gola poslao Petar Pedić. U 13. minuti najprije je jedan zicer ukrotio Tin Ujević, a u kontru loptu je povukao Gustavinho, a odbitak dolazi do Mislava Dogana, čiji udarac odlazi pokraj gola. Do kraja prve dionice nastavile su prijetiti dvije odlične momčadi, no na predah se otišlo bez golova.

U nastavku Nova Gradiška povela, a Aurelia režirala preokret

Sve ono najbitnije dogodilo se u drugom poluvremenu, koje je nastavljeno u istom ritmu. Drugi dio otvaramo dobrom prilikom, Gustavinho je prošao po desnoj strani i upućuje oštru loptu na drugu stativu, no za djelić sekunde na loptu je zakasnio Caio. Nova Gradiška počela je opasnije prijetiti, a to joj se isplatilo u 26. minuti. Loptu u šestercu dobiva Filip Bungić, koji se sjajno snalazi, a njegovo odlično primanje još boljim udarcem rezultiralo je vodstvom domaćeg sastava. Primljeni pogodak nije previše utjecao na raspoloženje sastava trenera Kristiana Šoštara, koji je do izjednačenja stigao u 31. minuti. Iz slobodnog udarca sa sedam metara silovitim udarcem stvari je na početak vratio Romeo Sušac. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 37. minuti. Najprije je Duje Dragun ukrao loptu na desetak metara od gola Aurelije te ju je povukao do polovine Nove Gradiške, a preuzeo ju je Caio, čiji precizni udarac s desetak metara pronalazi put do mreže za potpuni preokret. Odmah nakon primljenog pogotka domaćin kreće igrati s golmanom-igračem kako bi što prije izjednačio rezultat. Međutim, Nova Gradiška nije uspjela doći do gola, zahvaljujući dobro postavljenoj obrani Aurelije, ali i nekoliko obrana Tina Ujevića.

Aurelia je i u petom susretu stigla do pobjede te se nalazi na prvom mjestu ljestvice. Jedina sa svim pobjedama je još HMNK Rijeka, koja je slavila na gostovanju kod AFC Universitasa u Splitu. Upravo je Universitas sljedeći protivnik Aurelije, a povratak u Ciglicu na rasporedu je sljedećeg vikenda u već standardnom terminu – subota u 19:00!